Принцип роботи та особливості вибору компресорів для автомайстерні

В процесі обслуговування автомобілів при виконанні ремонтних і очисних робіт використовується велика кількість пневматичних інструментів. Вони функціонують на основі стисненого повітря, джерелом якого виступає спеціальний пристрій – компресор. На ринку присутній широкий асортимент різновидів апарату, що вимагає дотримання певних критеріїв для коректного вибору. Купити компресор в Україні можна в спеціалізованих магазинах, що постачають обладнання, як від вітчизняних, так і зарубіжних брендів.

Особливості застосування компресорів в автосервісах

Конструкція пристрою включає балон зі стисненим повітрям, який після накопичення повітряного середовища всередині подає його до пневмоінструменту через коннектор. Компресор також доповнений манометром, іноді і двома, що дозволяють контролювати рівень тиску, і ручками, для зручного транспортування.

За допомогою апарату здійснюються такі дії:

  • робота аерографів і лакофарбових розпилювачів;
  • сушка і обдув поверхонь і деталей авто;
  • забезпечення функціонування мийок високого тиску і установок, що відповідають за розподіл повітряних мас;
  • накачування шин.

Слід зазначити, що навіть автосервіси з високотехнологічним обладнанням не знайшли гідну альтернативу звичайним компресорів. Для роботи пристрою необхідна наявність електромережі зі стандартним напругою в 220 В.

Які критерії допоможуть вибрати оптимальний вид компресора

Щоб пристрій задовольняв потреби конкретного автосервісу, перед його покупкою слід визначити майбутні навантаження на обладнання, і перелік виконуваних завдань.

У списку важливих критеріїв для вибору компресора присутні:

  • обсяг ресивера;
  • рівень робочого тиску;
  • необхідну напругу;
  • потужність;

Тип двигуна

Останній параметр передбачає використання як електричного, так і бензинового мотора. Бензинові пристрої можуть застосовуватися в умовах відсутності електромережі і мають підвищений запас потужності.

Також необхідно враховувати кількість і тип обслуговуваних автомобілів. На автосервісі з інтенсивним щоденним потоком машин будуть потрібні більш продуктивні і дорогі компресори. Для невеликих майстерень по ремонту та фарбування авто підійдуть базові моделі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares