Що робити, коли вас нудить?

Нудота – це неприємне відчуття тяжкості під ложечкою, в стравоході і навіть в ротовій порожнині. Нудоту часто супроводжує підвищене слиновиділення, і почастішання ковтальних рухів, за допомогою яких організм намагається позбутися від цього відчуття. Вчасно придбані і застосовані ліки від нудоти допоможуть впоратися з цією недугою і знову почувати себе відмінно.

Причини нудоти

Нудота може свідчити про наявність захворювань, але в деяких випадках вона зустрічається у практично здорових людей. Це неприємне відчуття частіше зустрічається у жінок, але у чоловіків є свої фактори ризику.

До причин нудоти, непов’язаних із захворюваннями відносяться:

1. Переїдання і вживання в їжу жирних страв. Це пов’язано з нездатністю організму переробити велику кількість «важкої» їжі.

2. Психогенні реакції: стрес, невроз, тривога. При психогенній нудоті буває досить відчути неприємний запах або побачити що-небудь неприємне, згадати пережиті емоції.

3. Синдром заколисування або морська хвороба. Цей вид нудоти пов’язаний з роздратуванням рецепторів вестибулярного апарату при пересуванні.

4. Вагітність. Нудота при вагітності – один з перших проявів токсикозу. Ранкова нудота найчастіше проявляється на 6-7-му тижні і частіше за все припиняється на 12-13-му тижні.

5. Вплив токсичних випарів від хімічний речовин, диму.

6. Побічні ефекти лікарських препаратів. Нудота може проявлятися у вигляді небажаної реакції організму на прийом деяких лікарських засобів, наприклад, антибіотиків, нестероїдних протизапальних препаратів, кортикостероїдів та інших.

7. Сонячний або тепловий удар.

8. Підвищення температури тіла.

Нудота, як один із симптомів

Нудота може бути симптомом багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту. До них відносяться:

1. Захворювання, що вимагають термінового хірургічного втручання: гострий панкреатит, апендицит, кишкова непрохідність, перитоніт.

2. Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, ентерит, коліт, гастроезофагеальна-рефлюксна хвороба, неспецифічний виразковий коліт, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, синдром подразненого кишечника, хронічний холецистит.

3. Кишкові інфекції – сальмонельоз, дизентерія, ентеровірусна, ротавірусна інфекції, гельмінтози, харчова токсикоінфекція та інші.

4. Захворювання печінки – гепатит, цироз.

5. Чужорідне тіло стравоходу, шлунка.

6. Харчова алергія.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *