Щоб морква не тріскала і була смачна

Щоб морква не тріскала і була смачна

Таємниці вирощування смачних овочів

Як хочеться виростити на власній ділянці рівну, гладку, сонячну і солодку моркву. Щоб не допустити розтріскування коренеплодів, потрібно дотримуватися простих правил по догляду за посадками цієї культури.

  1. Полив сіянців повинен бути помірним і рівномірним. Не можна допускати висушення ґрунту і різкого наповнення його вологою. Зрошення краще проводити не під корінь рослин, а в борозенки міжрядь.
  2. Якщо у кліматичній зоні літні дощі, то бажано посадити між рядами моркви кольорову капусту або салат, які заберуть на себе надлишки вологи, таким чином можна запобігти розтріскування коренеплодів.
  3. На важких глинястих ґрунтах не рекомендується висаджувати сорти моркви з довгим коренеплодом, який глибоко росте у землю. Варто зупинити свій вибір на сортах, які мають короткий коренеплід, наприклад: Шантане, Оленка або Паризька Каротель. Як правило, це ранньостиглі сорти.
  4. Якщо є бажання вирощувати подовжену моркву, то є інший варіант вирішення проблеми – створення високих грядок з родючою рихлою землею, яка містить, крім органічних добрив, ще і річковий середньо-зернистий пісок. Висота таких грядок зазвичай коливається від 20 до 40 см над поверхнею ділянки.
  5. Ґрунт для грядок з морквою можна удобрювати тільки якісним перепрілим гноєм, компостом, торфом і мінеральними добривами.

І головне – своєчасно викопати моркву, періодично перевіряючи ступінь дозрівання плодів, висмикуючи кілька примірників з кожної грядки.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *