Серіал про українську трагедію здобув світове визнання

Серіал про українську трагедію здобув світове визнання
Серіал «Чорнобиль» компанії НВО, в якому розповідається про аварію на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році, виграв кілька премій «Еммі». Вручення нагород відбулося в американському Лос-Анджелесі 22 вересня.

«Чорнобиль» визнали найкращим мінісеріалом року. Крім того, нагороди здобули режисер серіалу Йоган Ренк за найкращу режисуру і сценарист Крейг Мейзін за найкращий сценарій. Як повідомляють на офіційному сайті «Еммі», всього серіал отримав 10 нагород.

Мейзін заявив, що присвячує премію всім жертвам катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

– Сподіваюсь, хоча б трохи, наше шоу допомогло нагадати людям про цінність правди і небезпеку брехні, – сказав режисер, приймаючи нагороду.

«Еммі» – американська телевізійна премія. Її вважають телевізійним еквівалентом «Оскара». Церемонію проводять із 1949 року.

Раніше в інтерв’ю «Голосу Америки» Мейзин наголошував, що зараз ця історія навіть важливіша для всіх, бо відбувається глобальна війна з правдою.

– Історія Чорнобиля – це історія того, що стається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою, – розповів він. – Але правда – це правда, і рано чи пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди.

У липні 2017 року американський телеканал HBO оголосив, що збирається зняти п’ятисерійний фільм, в основі сюжетом якого будуть події Чорнобильської катастрофи, коли стався вибух реактора. Прем’єра серіалу відбулася цього року навесні. Фільм знімали на Ігналінській АЕС у Литві, зйомки відбувалися також в Україні.

У Чорнобилі після успіху серіалу НВО очікують близько 100 тисяч відвідувачів до кінця 2019 року.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, аварія на ЧАЕС – одна з двох, якій надали максимальний, сьомий, рівень небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС «Фукусіма-1» 2011 року.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares