Що таке коагулограма та навіщо призначається цей аналіз

Що таке коагулограма та навіщо призначається цей аналіз

Лабораторні дослідження крові включають вивчення процесу гемостазу. Це необхідно для того, щоб виявити відхилення та вжити заходів, що сприятимуть збереженню здоров’я та безпеці пацієнта. Розлад функціонування системи згортання крові — патологічний стан, що стає причиною порушення захисної реакції організму. Виконані на високоточному обладнанні аналізи в лабораторії виявляють показники, що мають відхилення від норми. Ця інформація необхідна для збору анамнезу пацієнта та диференційної діагностики. За результатами тестів є змога дослідити складові:

  • Fibrinogen — білок фібриноген;
  • PT — протромбіновий час;
  • PI — протромбіновий індекс;
  • MNB, INR — міжнародне нормалізоване відношення;
  • АЧТЧ — активований частковий тромбопластиновий час.

Щоб отримати точні результати, пацієнту варто утриматися від вживання алкогольних напоїв. Бажано уникати стресових ситуацій та фізичних навантажень, припинити приймання ліків, які впливають на гемостаз. Забір крові виконується натщесерце, вечерю бажано планувати за 8–12 годин до аналізу.

Для чого проводиться скринінг

Коагулограма виконується за направленням лікаря хворим, що звернулися за допомогою з певними симптомами, або як планове дослідження. Цілями аналізу можуть бути:

  • оцінка ризику тромбоутворення та кровотеч;
  • контроль антикоагулянтної терапії;
  • діагностика захворювань, пов’язаних із порушеннями згортання крові;
  • вивчення показників гемостазу перед хірургічним втручанням;
  • виявлення інфекційних процесів;
  • контроль функції печінки.

Порушення функції згортання крові може призвести до тромбоутворення, а також кровотеч, які важко або неможливо зупинити. У людей, які мають захворювання, що порушують гемостаз, вкрай важливо постійно моніторити показники та в разі потреби коригувати лікування.

Коагулограма дає змогу дослідити, як працює печінка та нирки. Відхилення від норми в результатах аналізу — це привід ретельно обстежувати пацієнта та точно діагностувати хворобу. Інфекційні ураження організму також змінюють гемостаз. Підвищений рівень фібриногену вказує на запальні процеси та наявність збудника.

У яких випадках моніторинг показників вкрай необхідний

Пацієнтам, у яких діагностовані захворювання, що порушують систему згортання крові, дослідження проводяться регулярно. Аналіз коагулограма є показовим та незамінним при діагнозах гемофілія та хворобі Віллебранда. Вони є спадковими та дуже небезпечними для людини, бо викликають зниження активності ферментативних перетворень.

view-laboratory-test-tube-samples_23-2151053814.jpg?t=st=1723057193~exp=1723060793~hmac=66579077bb9fddccdffebe3030b345bb404cde00017d12208edda95c0fc6dcb6&w=740

Постійний моніторинг потрібен при патологічних станах, пов’язаних із тромбоутворенням. Такі хвороби, як тромбоцитопенія, тромбоцитопатія, тромбофілія, несуть ризики для здоров’я та життя людини. За результатами аналізу лікар підбирає ефективну терапію для нормалізації процесів гемостазу. Негайного введення антикоагуляційних препаратів потребують пацієнти, у яких виник синдром ДВЗ (дисеміноване внутрішньосудинне згортання). Медична допомога для нормалізації стану буде надаватися з урахуванням показників коагулограми.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *