Шостий президент присягнув на вірність Україні

Шостий президент присягнув на вірність Україні

Новообраний президент України Володимир Зеленський 20 травня склав присягу. «Урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюся усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України. Дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Обстоювати права і свободи громадян. Додержуватися Конституції та законів. Підносити авторитет України у світі», – сказав він.

Присягу Зеленський складав на Пересопницькому Євангелії та Конституції.

На інавгурацію Володимира Зеленського приїхали близько шістдесяти іноземних гостей.

Зокрема, церемонію відвідали п’ятеро президентів: Грузії – Саломе Зурабішвілі, Естонії – Керсті Кальюлайд, Латвії – Раймондс Вейоніс, Литви – Даля Грибаускайте та Угорщини – Янош Адер.

До складу делегації США на чолі з міністром енергетики Ріком Перрі увійшли також спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, посол США в ЄС Гордон Сондланд, директор департаменту Європейських справ у Раді нацбезпеки США Олександр Відман та виконувач обов’язків голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон.

Європейський Союз на церемонії інавгурації представляв віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович, НАТО – помічник Генерального секретаря Альянсу, посол Алехандро Алваргонсалес.

З Росії ніхто не був запрошений. Вітання також не надходили.

Почесними гостями були екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, а також представники духовенства митрополит Епіфаній та патріарх Філарет.

На урочистості прийшла команда «95 кварталу», дружина, діти і батьки Володимира Зеленського.

Під час інавгурації стався курйоз. Посвідчення президента впало на підлогу після вручення його Володимиру Зеленському.

Шостий президент України після процедури інавгурації виступив із першою промовою у Верховній Раді. Деякі цитати з його спічу.

«Європейська країна починається з кожного».

«Кожен з нас – президент… Від сьогодні кожен із нас несе відповідальність за Україну, яку ми залишаємо своїм дітям».

«Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі… Задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все… Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові. Готові до діалогу, але я впевнений, що першим кроком для початку цього діалогу буде повернення всіх українських полонених».

«Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. І Крим, і Донбас – це наша українська земля».

«Нас 65 мільйонів… Звертаюсь до всіх українців на планеті: ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну й успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому… Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, нам свої знання, свій досвід і ментальні цінності».

«До влади повинні прийти люди, які будуть служити народу. Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх портретів. Бо президент – не ікона, не ідол, президент – це не портрет. Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивіться їм в очі».

«Наступні п’ять років я зроблю все, щоб ви, українці, не плакали».

Крім того, Зеленський пообіцяв розпочати діалог з Росією лише після того, як Москва звільнить військовополонених, захоплених на Донбасі.

Урядовцям запропонував «узяти папір і ручку й звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори».

А Верховну Раду має намір розпустити.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *