Штрафи і відключення за борги по комуналці: що зміниться з лютого

Штрафи і відключення за борги по комуналці: що зміниться з лютого

З лютого боржників за комунальні послуги зобов’яжуть платити штрафи та пеню, а у разі боргів за світло – відключатимуть від електропостачання. Про це пише BBC NEWS Україна.

Майже два роки діяв мораторій на такі покарання, але тепер уряд його скасував, зазначає видання. Також Кабмін відновив стягнення боргів за комунальні послуги в судовому порядку.

Але мораторій для тих, чиє житло у зоні бойових дій та на територіях, що під окупацією, буде збережений.

Повернення штрафів та відключень уряд називає вимушеним кроком, бо борги зросли. Зокрема, борг за електроенергію збільшився на 41% у порівнянні із довоєнним часом.

В енергокомпаній не вистачає коштів для відновлення електропостачання після обстрілів чи стихійних лих, твердять в уряді.

За словами голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, у цій ситуації переважно винні ті, хто має змогу платити, але вони скористалися мораторієм.

За даними міністра енергетики Германа Галущенка, найбільші борги за електроенергію мають регіони, що не були окуповані і не вважаються прифронтовими. Зокрема, у Чернівецькій області борг перевищує один млрд гривень.

Проте, як пояснюють представники енергетичних компаній, відключати боржників миттєво не будуть.

Спочатку надсилатимуть клієнтам рахунки з вимогою сплатити борг чи реструктуризувати його. А вже після цього відбуватиметься відключення, про що теж попереджатимуть кілька разів, за 10 і за 5 днів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *