Слива – ось де моя сила!

Слива – ось де моя сила!

Сливи здатні підвищити гемоглобін та вивести з організму шкідливий холестерин, проте можуть зашкодити людям із гастритом та ревматизмом

Одними з найяскравіших представників осіннього фруктового врожаю є сливи. Солодкі, м’які, соковиті плоди поєднують низьку калорійність з високою біологічною цінністю.

Користь передусім

Сливи – дуже корисний та вітамінний продукт. Вони багаті на білки, вуглеводи, харчові волокна, вільні органічні кислоти, калій, кальцій, натрій, фосфор, магній, хром, цинк, йод, марганець, мідь, фтор, провітамін А, вітаміни групи В, РР, С і Е. До речі, останнього вітаміну у сливах навіть більше, аніж у вишнях, апельсинах, грушках чи черешнях. Не бракує сливам і біологічно активних речовин – 25% легкозасвоюваних вуглеводів складає фруктоза, решта – глюкоза.

Свіжі, сушені сливи, особливо чорнослив, соки зі сливової м’якоті, а також компоти, корисні як дітям, так і дорослим. Вони рекомендовані при хворобах кишечника, закрепах (через свою м’яку проносну дію). Здатні вивести з організму радіонукліди, солі важких металів, канцерогени і шкідливий холестерин. Зміцнюючи печінку, сливи сприяють очищенню крові і виведенню з організму токсинів.

У лікувальних цілях сливи включають в раціон хворих із захворюваннями нирок, печінки, серця. Зміцнюючи печінку, вони сприяють очищенню крові і виведенню з організму токсинів. Окрім цього, здатні підвищити гемоглобін, заспокоїти печію, запобігти утворенню тромбів на стінках кровоносних судин, вилікувати тромбози, розширити коронарні судини та сповільнити розвиток хвороби Альцгеймера у людей похилого віку.

Дуже корисний для організму свіжовичавлений сливовий сік – він зберігає всі харчові та лікувально-профілактичні властивості свіжих плодів, а спожитий натщесерце, добре очищає організм від токсинів і шлаків. При зниженій кислотності шлунка корисно вживати лише той сливовий сік, який вичавлений з кислих сортів рослини. Варто мати на увазі, якщо солодкі плоди мають дезинфікуючі і послаблювальні властивості, то кислі можуть призвести до закрепів.

Цінність слив у тому, що цей продукт дуже низькокалорійний – у середньому в 100 г плодів міститься лише 30 ккал, тому користаючи з її багатства вітамінів і мінералів, можна не переживати про збільшення ваги.

Сливова дієта №1

Потрібно увесь день їсти лише сливи (приблизно 1 кг) і запивати їх мінеральною водою без газу чи несолодким зеленим чаєм. За три дні сливового розвантаження можна очистити шлунок та скинути приблизно 3 кг зайвої ваги.

Сливова дієта №2

З раціону бажано виключити хліб, цукор, все смажене, копчене, здобне, а також все жирне (м’ясо, молочні продукти). На додачу до складеного легкого меню варто випивати натуральний сливовий сік (двічі на день до їжі по 200 мл). Сік у цьому випадку є своєрідним каталізатором, який сприятиме схудненню. Після 18.00 не можна їсти нічого, окрім слив.
Після такої дієти нормалізується травлення, а кишечник запрацює як годинник.

Для кого сливи табу

При вживанні слив є певні застереження. Як зазначив Роман Курій, не бажано вживати кислі сорти слив людям з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастриті з підвищеною кислотністю і гіпотонії (низькому артеріальному тиску). Обмежити вживання також потрібно алергікам і тим, хто має схильність до утворення каменів у сечовивідних шляхах.

Сушені сливи (чорнослив) не варто їсти людям, які страждають на цукровий діабет. А ось сливовий сік треба з обережністю вживати хворим на подагру і ревматизм, тому що при цих хворобах в організмі людини обов’язково має бути достатня кількість рідини, в той час як сік із сливи сприяє її виведенню.

Не бажано вживати сливи людям з виразковою хворобою шлунка і гіпотонії.

Обережно їх варто включати у раціон дітей, оскільки вони можуть спровокувати шлункові болі, розлади шлунково-кишкового тракту, бурчання в шлунку і пронос.

Дозрілі – найсмачніші

Сливи, зірвані чи прид­бані недозрілими, матимуть набагато менше корисних властивостей, аніж дозрілі. Тим не менше, вибирати на ринку чи в магазині надто м’які перезрілі фрукти також не варто. Вибір має падати на пружні сливи, які можуть мати восковий наліт. Сливи з товстою шкіркою зберігатимуться довше, а солодкі плоди з тоненькою шкіркою – потрібно з’їсти якнайшвидше, аби не зіпсувалися.

Вдома сливи бажано зберігати в поліетиленовій упаковці з отворами у відділі холодильника, призначеному для зберігання овочів і фруктів. При таких умовах вони протягом 20 днів не втратять своїх смакових якостей і цілющих властивостей.

Сушені сливи, компоти, заготовлені про запас, зберігають до 80% вітамінів. А варення, якщо його не переварювати і не робити занадто солодким, легко замінить цукерки та інші солодощі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *