Сьогодні Медовий Спас або свято Маковія

Сьогодні Медовий Спас або свято Маковія

14 серпня – Медовий Спас або Маковія. Свято Маковія утворилось з народних традицій та церковної дати. З одного боку – серпень визначний тим, що це місяць врожаю і щедрості матінки-природи, а саме до дня Медового Спасу треба зібрати урожай меду, адже після цього бджоли дають значно гірший мед. Звідси й пішла “медова” назва.

У цей день церква також відзначає Походження чесних древ Животворящого Хреста. Що це означає? Згідно з легендою, частка дерев’яного хреста, на якому розіп’яли Ісуса, врятувала Константинополь від епідемії небачених масштабів, що передавалась через воду. Цією часткою освятили усі водойми в місті і вони очистились. Звідси й пішла традиція святити воду в цей день та приписувати їй цілющі властивості.

Ще одне трактування свята Маковія: в цей день вшановують пам’ять семи мучеників Маккавеїв. Проте в народі назву сприймають, як період, коли збирається новий урожай маку, котрий теж є одним з головних атрибутів Спаса.

За традицією на Медовий Спас люди йдуть до церкви і освячують баночки з медом, фрукти, овочі. Також робили спеціальні букети-обереги з маківок, польових квітів, які також освячували. Серпень в наших предків вважався місяцем щедрості та нового урожаю.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 14 серпня:

1385 рік – португальці розбивають кастильців у битві при Алжубарроті;

1385 рік – укладають Кревську унію – угоду між Королівством Польським і Великим князівством Литовським, яка передбачала об’єднання цих країн в єдину державу;

1457 рік – надрукували першу книгу, дата виходу у світ якої точно відома;

1880 рік – закінчують спорудження знаменитого собору в Кельні;

1916 рік – в ході Першої світової війни починаються бої Українських січових стрільців (УСС) за гору Лисоню в складі австро-угорської армії проти російських військ;

1919 рік – частини 2-го корпусу Української Галицької Армії, женучи перед собою Таращанську бригаду червоних Василя Боженка, здобувають Старокостянтинів;

1936 рік – на Олімпійських іграх в Берліні вперше відбуваються змагання з баскетболу;

1947 рік – Пакистан та Індія здобувають незалежність від Великої Британії опівночі;

1971 рік – проголошують незалежність Бахрейну;

1992 рік – розпочинається грузино-абхазький конфлікт;

2013 рік – сотні вбитих і тисячі поранених в Каїрі після розгону силовиками таборів протестувальників проти військового перевороту.

В цей день народилися:

1892 рік – український художник, представник школи “бойчукістів” Іван Липківський;

1983 рік – американська акторка українського походження Міла Куніс.

Який день в Україні і світі

14 серпня в Україні і світі святкують Всесвітній день ящірки. Невідома історія виникнення цього свята. Але існує думка, що ініціатором його створення була група любителів дикої природи, вчених та герпетологів. Вони хотіли змінити погану думку суспільства про ящірок. Ящірки — одна з найбільших за чисельністю груп наземних хребетних. Відомо близько 6000 видів плазунів, які ведуть наземний спосіб життя. Деякі мешкають на землі, інші на деревах. Відрізняються вони розміром, забарвленням тощо. Найбільшою ящіркою на Землі є комодський варан. Довжина деяких представників сягає 3 метрів.

День зведення татуювання. Часто татуювання сприймається як постійний знак, символ якоїсь події чи моменту, яку людина хоче запам’ятати назавжди. Але з часом смаки змінюються і те, що раніше здавалося хорошою ідеєю, може стати джерелом жалю. Саме цей день присвятили таким людям, які бажають попрощатися зі своїм татуюванням.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *