Солодка лялька-мотанка від Юлії Воробель: кондитерка із Заліщиків здобула гран-прі міжнародного конкурсу, вразивши журі оригінальним тортом

Солодка лялька-мотанка від Юлії Воробель: кондитерка із Заліщиків здобула гран-прі міжнародного конкурсу, вразивши журі оригінальним тортом

За фахом економіст, але в душі справжня солодка фея. Юлія Воробель за два роки самотужки опанувала ази кондитерського мистецтва і сьогодні її торти вражають витонченістю, вишуканим декором і надзвичайним смаком. Нещодавно Юля здобула гран-прі Міжнародного фестивалю талантів EuroStar-2020 у категорії «Торти і десерти», який  відбувся онлайн у німецькому місті Бремен.

  • Я дізналася про конкурс випадково – побачила рекламу в інтернеті, – розповідає Юля. – Мене зацікавив цей захід, адже хотілося випробувати свої сили, почути думку зі сторони, тож ми з чоловіком вирішили спробувати, заповнили заявку онлайн та відзняли процес приготування торта на відео. Темою своєї конкурсної роботи я обрала ляльку-мотанку, яка від давніх-давен вважається українським сакральним оберегом. Адже у сучасному світі стільки негативу, різних проблем, що у боротьбі з цим всім інколи ми забуваємо, хто ми є, втрачаємо власну ідентичність. Торт зобразила у вигляді жіночої фігури, яка у молитві зводить  руки до неба. Лялька-мотанка не має обличчя, адже символізує кожну жінку. У моєму баченні лялька-мотанка є уособленням української держави і кожної української жінки загалом, яка щодня молиться до Господа за припинення війни, за відвернення пандемії, за благополуччя.

Спершу Юлія намалювала макет на аркуші паперу, а вже відповідно до нього розрахувала розміри деталей ляльки-мотанки. Для основи використала металеву вісь. Над тортом працювала разом з чоловіком, який допомагав у всьому. Процес роботи був досить тривалим – понад 12 годин.

  • Вага торта – близько 14 кг, висота – 64 см, – розповідає Юля. – На його виготовлення було необхідно 60 яєць, 0,5 кг борошна, 0,5 кг маку, 1 кг вишень, 4 кг цукрової пудри, 3 кг цукру. Оформила торт в українському етнічному стилі. Начинка – авторська інтерпретація традиційного для західної України весільного торта з маком, вишнями та горіхами.

Випіканням тортів Юлія Воробель займається два роки. Захопилася цією справою під час декретної відпустки. Зізнається, дуже любить потішити рідних чимось смачненьким. Так зацікавилася кондитерським мистецтвом. Спершу пекла тортики для себе і родичів, а вже згодом з’явилися перші замовлення.

  • Я вчилася самотужки за книгами, журналами, інформацією в мережі. Сьогодні ця справа дуже мене захоплює, – каже Юлія. – Хочеться працювати над собою, вдосконалюватися, розвиватися. Ця перемога дала мені величезний поштовх рухатися далі, розширювати свою справу, подарувала віру у власні сили.

Юлю підтримують рідні: її незамінний помічник у всіх справах і починаннях – чоловік Руслан та донечка Златонька. Жінка з усмішкою розповідає, що у сім’ї дівчинку називають Злата Шоколадівна, оскільки вона завжди зі  мамою і  «керує» всіма солодкими процесами

Конкурсний торт смакували у родинному колі, та Юля не планує зупинятися на досягнутому – постійно працює над собою, вдосконалює свої вміння. Також вона активна учасниця благодійних ініціатив у Заліщиках і бере участь у громадському житті міста.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *