Сотня фільмів за чотири дні: як Тернопіль жив у режимі кіно (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Уже втретє місто накрило «КіноХвилею». Чотири дні, сотня кінопоказів, майстер-класи, тренінги, а  також зустрічі з відомими українськими режисерами та акторами. Багато з них розповідали в Тернополі про свої фільми. Наприклад, актриса Ірма Вітовська презентувала містичний трилер «Брама», у якому зіграла дивакувату 88-річну бабу Прісю, яка живе у Чорнобильській зоні відчуження, час від часу вживає рідкісні галюциногенні гриби та спілкується з різними істотами.

Всеукраїнський форум «КіноХвиля» започаткували в Тернополі три роки тому. Основна ідея полягала в тому, аби українські глядачі познайомилися з українським кіно та мали змогу «вживу» побачити тих, хто його сьогодні творить. За цей час форум виріс із невеличкої ініціативи до повномасштабного фестивалю. Останніми роками відбувається бурхливий розвиток і українського кінематографу: знімають нові стрічки, які показують у найбільших кінотеатрах по всій Україні. Тернополяни й гості міста мали змогу зануритися в новий світ українського кіно з 19 до 22 грудня. І не лише в якості глядачів, а й безпосередніх учасників, долучившись до кастингів і зйомок.

– Нам було дуже важливо, що під час третього кінофоруму до нас приїхали і кінокритики, і представники асоціації кінотеатрів, багато режисерів, – розповів голова Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра. – Ми переконалися, що такого форуму не вистачало в Україні. Форуму, де знайомляться між собою режисери, продюсери, актори, продюсерські центри. Протягом чотирьох днів ми мали багато цікавих дискусій, і добре, що Тернопіль стає майданчиком комунікацій, що рухає вперед українське кіно.

Цьогоріч у «КіноХвилі» були задіяні більше десяти локацій у різних куточках Тернополя. Це і уже звичні «Палац кіно», Український дім «Перемога», а також бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», «Центр науки Тернополя», зала «Просвіти», студія благодійного фонду «MagneticOne.org», будинки культури «Кутківці» та «Пронятин», КП ЦДМІ ім. Довженка. Традиційний символ кінофестивалів – червону доріжку – розгорнули в кінотеатрі «Сінема Сіті». На зустріч із глядачами прийшли актори, режисери, продюсери, кінокритики, після чого відбувся одночасний показ найсвіжіших українських стрічок. Це романтична комедія «Секс і нічого особистого», в якій знявся наш земляк, шоумен Сергій Притула, фільм режисера Сергія Лозниці «Донбас», уже згаданий фільм «Брама» і сімейна комедія «Пригоди S Миколая» з українським богатирем Василем Вірастюком. Також у рамках форуму відбувся прем’єрний показ української детективної комедії «11 дітей з Моршина». Фільм про те, як купка дітлахів з української курортного містечка вирішили пограти в дорослі ігри і організувати аферу століття, сподобався маленьким глядачам.  А для тих, хто захоплюється коротким метром, у тернопільському «Палаці кіно» влаштували показ десятків короткометражних фільмів.

– Нам важливо, щоб люди знали про українське кіно, знали тих, хто його створює, мали можливість особисто з ними поспілкуватись, і цей майданчик дає таку можливість. Крім того, тут збирається багато представників кіноіндустрії, відбувається велика кількість дискусій. Це стає важливою індустріальною подією, – розповів голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Запам’яталася третя «КіноХвиля» і рекордами.  У перший день форуму 10 команд мультиплікаторів, об’єднаних студією дитячої анімації «Руда Миша»,  творили фрагменти одного мультфільму разом. Темою анімації обрали добрі справи козаків. Всього до зйомок долучилися близько 30 хлопчиків і дівчаток. Їхнє творіння занесли в «Книгу рекордів Тернополя» у номінації «Нaймaсовніше одночaсне створення мультфільму дітьми зa допомогою мобільних телефонів».

Зробили організатори і подарунок філателістам. Минулоріч на форумі презентували серію марок «Кіномитці Тернопільщини». Цього року знову підготували філателістичну продукцію. Спеціально до форуму виготовили поштові марки та конверти, присвячені вітчизняному кіно.

Тернопіль не лише пропагує українські фільми, а й активно долучається до їх творення. За словами Леоніда Бицюри, містяни радо допомагають під час зйомок. Для налагодження взаємодії всіх дотичних до кіноіндустрії сфер, що має активізувати розвиток кіновиробництва в усій країні, на форумі започаткували гільдію підтримки українського кіно. Це перший спільний проект кінокомісій України. А першими учасниками гільдії стали шість партнерів з Тернополя, серед них – місцеві кафе, бібліотеки та музичне училище.

В останній день форуму підвели підсумки 2018 кінематографічного року не тільки в Тернополі, а й у всій Україні. І – відкрили 2019 новий кінематографічний рік. Як відзначили гості форуму, аби українське кіно розвивалось, передусім потрібно, щоб його полюбили українські глядачі. Тож гайда в кінотеатри – останніми роками серед голлівудських і європейських стрічок усе частіше з’являються цікаві та якісні вітчизняні фільми.

Юлія ТІЩЕНКО.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *