Спецоперація «Майдан-3»: росія планує залучити відомих в Україні осіб. ГУР має списки

Спецоперація «Майдан-3»: росія планує залучити відомих в Україні осіб. ГУР має списки

Головне управління розвідки Міністерства оборони України має списки осіб, яких російська федерація може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі “Радіо Свобода“.

“Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні.

“Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії. Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із “червоною зіркою”. Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне, вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном”, – повідомив представник ГУР.

Для досягнення цілей з просування російських наративів і розхитування ситуації в Україні здійснюється масова купівля і створення Telegram-каналів, повідомив представник розвідки.

Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику у соцмережах, сказав Юсов.

“Зараз буквально у живому часі продовжується активна “закупівля” різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок у різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють”, – сказав представник ГУР.

Операція, мета якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, має назву “Майдан-3”. За словами Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена у Росії і бере початок із радянських спецслужб.

“Таку назву дали в росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські заходи і ксенофобські заходи, як в Україні, так і за кордоном. Так, для них “майдан” – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми згадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, українського підпілля називались красивими українськими милозвучними словами”, – сказав представник розвідки.

Цього тижня СБУ повідомила, що РФ розгорнула проти України спецоперацію “Майдан – 3”, щоб деморалізувати українців, посіяти паніку серед населення, вбити клин між військовослужбовцями і цивільними, розсварити всіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва країни, громадянського суспільства.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *