Стратегічна помилка МОЗ: в Україні у протоколі лікування Covid-19 виявили «білу пляму»

Стратегічна помилка МОЗ: в Україні у протоколі лікування Covid-19 виявили «білу пляму»

І офіційні представники ВООЗ, і українські медики неодноразово критикували затверджений Міністерством охорони здоров’я України офіційний протокол лікування коронавірусної інфекції, що викликала пандемію 2020 року.

Крім насиченості протоколу “важкими” препаратами типу Плаквенілу – з великою кількістю побічних ефектів і непідтвердженою дією проти коронавірусу, – для критики документу, як зауважують практичні лікарі, є ще один привід: найяскравіша вада, яка в схемі лікування від МОЗ спочатку була допущена – і ось уже 5 місяців залишається без змін – пише “Лента.юа” в матеріалі “МОЗ запрошує до реанімації”.

А саме – відсутність взагалі будь-якої терапії, зокрема противірусної, при початкових і легких стадіях захворювання. На практиці це нерідко призводить до того, що хвороба безперешкодно прогресує з легкої форми – в тяжкі та критичні, у тому числі, які вимагають реанімації.

Видання зазначає, що ефект в лікуванні ГРВІ (а коронавірус відноситься до сімейства гострих респіраторних вірусних інфекцій), безпосередньо залежить від своєчасного застосування противірусних препаратів для зниження вірусного навантаження, яке наростає в перші кілька діб після інфікування. Якщо не перешкоджати вірусу на цьому етапі – відбувається перехід до тяжких стадій захворювання у вигляді ускладнень.

При коронавірусній інфекції актуальні ідентичні закономірності і алгоритми: терапію потрібно починати вже в період, коли вірусне навантаження ще в процесі наростання.

Однак, в протоколі МОЗ навіть не згадано про початковий етап захворювання Covid-19. Чиновники виправдовуються тим, що “препарату проти коронавірусу – Covid-19 не існує”.

Тим часом, в Україні офіційно зареєстровано понад 20 противірусних діючих речовин з показаннями: “профілактика і лікування ГРВІ”. Однак МОЗ України, всупереч міжнародній практиці, не ініціював доклінічних досліджень цих препаратів, щоб спробувати виділити діючу речовину, здатну впливати на коронавірус.

Журналісти пояснюють цю стратегічну помилку тим, що МОЗ привернув до складання протоколу виключно непрофільних фахівців – серед підписантів протоколу лікування Covid-19 немає жодного вірусолога або представника профільних наукових інститутів.

Показовим є той факт, що, наприклад, в локальному протоколі лікування Covid-19 в Інституті вірусології ім. Громашевського, на відміну від “міністерського” протоколу, передбачена противірусна терапія на ранніх стадіях хвороби. Такий же підхід демонструє, за даними видання, більше 100 клінік, де застосовують один з вітчизняних противірусних препаратів.

Офіційний протокол лікування Covid-19 при відсутності в ньому противірусної терапії на початкових стадіях хвороби, по суті, означає своєрідне “запрошення до реанімації” – резюмують журналісти.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *