Стрітення Господнє – одне з найважливіших свят у християн

Стрітення Господнє – одне з найважливіших свят у християн

2 лютого в церковному календарі – Стрітення Господнє.

Святкують Стрітення ще з IV століття. Перше святкування відбулося в Єрусалимі.

У цей час християни згадують події, описані в Євангелії від Луки.

Стрітення відбулося через 40 днів після Різдва Христового – цього дня батьки, згідно з давнім звичаєм, принесли маленького Ісуса до храму, щоб присвятити сина Богові. Також, за законом Мойсея, як дар вони принесли двох голубів.

Слово «Стрітення» в перекладі зі старослов’янської мови – «зустріч». Це означає, що в цей час відбулася зустріч Старого і Нового Заповіту, стародавній світ зустрівся з християнством.

У храмі до сімейства підійшов старий Симеон, який, за переказами, чекав цієї зустрічі 300 років. Симеон знав, що на руках у Марії той самий Месія: якось перекладаючи Святе Письмо грецькою мовою, старець в одній із фраз хотів замінити слово «діва» на «жінка»: «Ось Діва в утробі зачне, і Сина народить». Тоді йому з’явився Ангел і сказав, що помилки немає – адже йдеться про непорочне зачаття, і Симеон зможе сам узяти на руки Спасителя. Після зустрічі з Ісусом старець зміг покинути цей світ. 

Там же, у церкві, була вдова на ім’я Анна, яка розповіла городянам про явлення Месії. В історію обидва увійшли як Симеон Богоприємець і Анна Пророчиця.

У свято слід піти до храму, помолитися про сімейне благополуччя, зцілення хворих. У церкві на Стрітення відбувається святкова літургія. Стрітення – це свято, присвячене Ісусу Христу, але спочатку цього дня також шанували і Діву Марію. Тому священнослужителі на службі можуть мати як біле вбрання – воно символізує Божественне світло, так і блакитне – символізує чистоту й непорочність Діви Марії.

До наших днів дійшла традиція освячення свічок у храмі на Стрітення. Таку свічку потрібно зберігати вдома і запалювати під час молитви впродовж року. Також на Стрітення освячують воду, яку потім вважають цілющою. 

У народному календарі Стрітення – це зустріч зими з весною та літом. Починаючи з цього дня, зима йде на спад, поступово втрачаючи сили. 

Прикмети

Оскільки в народі вважають, що в цей час зима зустрічається з весною, то особливу увагу звертають на погоду – мовляв, яка погода, така й весна буде:

відлига на Стрітення – весна буде теплою;

іде сніг – весна буде дощовою і затяжною;

сніг опівдні – до гарного врожаю пшениці, а якщо сильний вітер – буде врожай фруктів. 

Одна з найвідоміших прикмет така: якщо півень цього дня нап’ється води – весна буде рання і тепла.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *