Тарифи на газ: хто з українців у серпні заплатить найбільше

Тарифи на газ: хто з українців у серпні заплатить найбільше

Газопостачальні компанії оприлюднили ціни, за якими здійснюватимуть поставку газу цього місяця.

Попри те, що переважна більшість українських побутових споживачів газу є клієнтами Газопостачальної компанії “Нафтогаз України”, є і ті, хто користується послугами інших постачалиників. При цьому 12 постачальників вже оприлюднили тарифи на серпень, за якими будуть забезпечувати побутових споживачів природнім газом.

Про це пише “ГазПравда”.

Загалом 98% споживачів отримують газ від “Нафтогаз України”. Це 12,4 млн українських домогосподарств, які купують паливо за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр.

Втім, в Україні залежно від компанії ціни на блакитне паливо в серпні коливатимуться від 7,70 до 9,99 грн за кубометр. При цьому в 7 постачальників ціна кубометра нижча за 8 грн, ще в 5 – вища.

Публікуємо рейтинг цін від найнижчих до найбільших.

Ціни на газ у серпні, грн за кубометр

“Эру Людям” 7,70

“Енерджі трейд груп” 7,799

“Нафтогаз України” 7,96

“Тернопільгаз збут” 7,96

“Прикарпат енерго трейд” 7,98

“Полтавагаз збут” 7,99

“Галнафтогаз” 7,99

“Львівенергозбут” 8,20

“Київські енергетичні послуги” (YASNO) 8,46

“Дніпровські енергетичні послуги” (YASNO) 8,46

“Асканія Енерджі” 9,95

“СвітлоГаз” 9,99

Загалом 98% споживачів отримують газ від “Нафтогаз України”. Це 12,4 млн українських домогосподарств, які купують паливо за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр.

Зауважимо, що ці річні тарифні пропозиції діють до 1 травня 2024 року включно.

Що буде з тарифами на газ

У Нафтогазі раніше пообіцяли, що тарифи цього року залишаться без змін. Тобто, як і раніше, за газопостачання доведеться платити за ціною 7,96 грн за кубометр (з ПДВ).

Очільник Нафтогазу Олексій Чернишов запевнив, що попри все, компанія продовжить тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні.

Зазначимо, що у липні українці можуть домовлятися про постачання газу з 12 компаніями. Ціна кубометра газу в них зараз коливається від 7,70 грн за один метр кубічний і до майже 10 гривень. Це рішення прийняте з метою забезпечення стабільності та підтримки населення в умовах непростої ситуації в країні.

Клієнти Нафтогазу отримують газ відповідно до річного тарифного плану “Фіксований”. Наразі прийняте рішення, що цей тарифний план буде діяти з 1 травня 2023 року до 30 квітня 2024 року.

Хто має платити за повірку газового лічильника

Повірку лічильників повинні проводити раз на 4 або 8 років. При цьому витрати за транспортування, демонтаж, технічне обслуговування та інші дії з лічильником має сплачувати виключно облгаз. До того ж не важливо, хто власник лічильника – споживач чи компанія.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *