Тернопільщина торгувала із 105 країнами

Обсяги експорту та імпорту послуг області у 2018 року становили, відповідно, 74,3 млн. дол. США та 8,6 млн. дол. Порівняно з 2017 роком, експорт збільшився на 28,4 відсотки, імпорт зменшився на 1,5 відсотків. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 65,7 млн. дол.

Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 105 країн світу.

До країн Європейського Союзу експорт послуг становив 85,9 відсотків від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 89,3 відсотки від загального обсягу імпорту.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг була Польща (76,9 відсотків обласного експорту та 34,7 відсотків обласного імпорту).

Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до Швеції, США, Індії, Нігерії та Німеччини, імпорту послуг – з Німеччини, Бельгії, Молдови, Республіки, Швеції та Словаччини.

Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, послуги, пов’язані з подорожами, транспортні та послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні, інформаційні послуги. Про це повідомляє Головне управління статистики у Тернопільській області.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *