Тернопільські мандрівники у Чернівцях: “Недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю” (ФОТО)

Чернівці заслуговують на увагу мандрівників не менше, ніж Львів

9

Побувати в цікавих і незвичайних місцях, насолоджуючись колоритом і самобутністю закордонних пейзажів хочеться завжди. Але, погодьтеся, щоб поїхати відпочивати за кордон потрібен час і певна сума грошей, а поєднати одночасно ці пункти виходить не так часто, як хотілося б.
Навколосвітню подорож Україною започаткували студенти та викладачі факультету педагогіки і психології спеціальності «Соціальна робота» Тернопільського національного педагогічного університету. Вже не перший рік вони подорожують мальовничими місцями України. Цього разу відкрили мальовничу столицю Буковини. Про те, чому варто відкласти все й поїхати у вихідні до Чернівців, – із перших уст від Олени Федорук.

Українська Прага

“Існує прекрасна альтернатива заморським подорожам, не покидаючи межі рідної країни, – розповідає дівчина. – Одне з таких місць – сусідні до Тернополя Чернівці, куди наші студенти вирушили під керівництвом викладачів кафедри соціальної роботи к. п. н., доц. Ольги Главацької, к. п. н.  Галини  Олійник і к. п. н., доц. Н. Горішної. Перше, що кидається в очі, – це вузенькі вулички, встелені бруківкою. Всюди красуються ошатні будинки з надзвичайною оздобою. Дехто називає Чернівці «маленьким Віднем», для когось це зменшена копія Парижа. А які затишні кав’ярні та площі! Чернівці поєднують в собі і український колорит, і вишуканість європейської архітектури”.

  • 8
  • 7

Тротуари підмітали… букетами троянд

“Екскурсоводи розповідають, що австрійський публіцист Георг Гайнцен колись писав про Чернівці, що це було місто, де “недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю, – продовжує Олена. – Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав’ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом”.

Як Оксфорд чи Кембридж

“А як тут багато пам’яток архітектури! Їх аж 600. Це дім-корабель, чернівецька ратуша, площа філармонії… Приїхавши до Чернівців, обов’язково прогуляйтеся по вулиці Ольги Кобилянської, жителями якої в давні часи були тільки вельможі і знатні сім’ї, – додає студентка. – Наступним в маршруті варто відвідати Чернівецький національний університет, що розташувався в колишній резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Зведений Чернівецький університет в 1864-1882 роках, зовні він дуже схожий на найвідоміші європейські університети такі як Сорбонна, Оксфорд чи Кембридж.

Посилити враження, отримане після відвідування університету, зможуть костел Пресвятого Серця Ісуса або будь-який інший собор чи церква Чернівців, яких в місті немало, площа з турецьким колодязем, будинки-близнюки і багато інших визначних пам’яток.

6

Альтернатива телевізору

“Можемо сказати одне, скільки не відвідуй Чернівців, щоразу можна знайти щось нове і цікаве, – розповідає Олена. – Ця поїздка запам’ятається надовго.

Україна надзвичайно красивими місцями, і для того, щоб отримати хороші враження та позитивні емоції, не обов’язково їхати далеко.

Не тратьте даремно часу перед телевізорами – подорожуйте, пізнавайте нашу безмежно красиву та різноманітну Україну”.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *