Тернопільські ветерани і ветеранки зможуть отримати більше послуг від МОЗ та НСЗУ

Тернопільські ветерани і ветеранки зможуть отримати більше послуг від МОЗ та НСЗУ


21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною службою здоров’я України (НСЗУ) презентували новий пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни.

На заході були присутні Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко, заступниця Міністра у справах ветеранів України Руслана Величко-Трифонюк, заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Порхун, голова НСЗУ Наталія Гусак, Радник-Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, директорка проєктів IREX Уляна Бах, військовий, засновник ГО “Принцип” Масі Найєм, голова координаційної ради благодійної організації “100% життя” Дмитро Шерембей, директорка ГО “Юридична Сотня” Юлія Морій. 

Розширений пакет медичних послуг для ветеранів війни включає:

  • індивідуальний план обстеження та лікування
  • скринінг хронічних захворювань
  • амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату
  • розширену психологічну підтримку
  • підтримку в подоланні залежностей
  • консультації фахівців із супроводу

Скористатися розширеним пакетом послуг зможуть ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни). Для цього необхідно укласти декларацію із сімейним лікарем закладу первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ.

За словами Міністерки у справах ветеранів України Наталії Калмикової, забезпечення належної медичної підтримки ветеранів є одним із головних завдань, над яким зараз спільно працюють Мінветеранів, МОЗ та НСЗУ. 

“Створення умов для забезпечення належного захисту здоров’я ветеранів є одним із ключових пріоритетів нашої діяльності. На здоровʼя під час бойових дій впливають фізичні перенавантаження, стрес, відсутність режиму, контузії, поранення та багато іншого, тож ми маємо забезпечити для ветеранів розширені додаткові умови при поверненні. Дякую керівництву Міністерству здоров’я України та Національній службі здоров’я України за оперативну реакцію на нашу пропозицію та співпрацю.”, — підкреслила очільниця Мінветеранів.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко наголосив: “Ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров’ям. І ми як держава маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради нашої свободи і незалежності. Тому МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проєкт, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу”. 

Новий пілотний проєкт також передбачає підсилення роботи з превенції захворювань серед ветеранів. Такий підхід сприятиме збереженню здоров’я ветеранів і підвищенню якості їхнього життя, що є одним із ключових завдань державної ветеранської політики та  у сфері охорони здоров’я.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *