Тернопільський психолог Інна Моначин: чому закохані розлучаються і як зробити стосунки міцними?

Тернопільський психолог Інна Моначин: чому закохані розлучаються і як зробити стосунки міцними?
Фото uk.etcetera.media.

Коли люди одружуються, як правило, навіть думки не припускають про те, що між ними можуть бути непорозуміння. Наречений закоханий у свою дівчину і готовий зробити все для НЕЇ. Наречена щиро кохає свого обранця і розчиняється у НЬОМУ. Здавалося б, дуже міцна, позитивна сім’я – і раптом… розлучення.

Чому люди, які ще вчора клялись у вірності подружній і в тому, що будуть разом в радості та горі, сьогодні готові принижувати та ганьбити одне одного? А часто буває, що люди розлучаються, навіть люблячи. І причини можуть бути різноманітними. Про це розповідає кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Тернопільського національного технічного університету Інна Моначин.

Найчастіша причина розлучення – не змогли пробачити зраду.  Тут може бути багато суперечностей, але той, хто зрадив один раз – буде зраджувати і надалі, а той, хто пробачив один раз – буде пробачати знову. Тому вибір, як правило, робить той, хто є головним, або ведучим в сім’ї. Хто впевненіший, хто фінансово незалежний, хто «крутіший» через власний статус тощо.

Часто серед причин розлучення сімей є відстань. У нинішній час, коли люди їдуть працювати в інші країни, відстань роз’єднує людей. Дуже рідко партнери, повертаючись в сім’ю, продовжують життя в ній. Змінюються погляди, пріоритети. Кращий варіант їхати і працювати на добробут сім’ї разом.

Сімейні пари іноді ігнорують погляди на життя. Тут треба пам’ятати, що до вашого знайомства ви жили в різних сім’ях, з різним вихованням і сімейними «уставами». Тому, коли починаєте нове сімейне життя, маєте зважувати на таку особливість.

Для чоловіка та жінки стосунки – це вогнище. І для того, щоб вогнище горіло, треба попрацювати. Купити або нарізати дров, посушити їх, порубати, поскладати… Тоді можна брати оберемок і підкидати у вогнище, щоб горіло і давало тепло.

Фото: asn.in.ua.

Як же потрібно працювати, щоб стосунки були міцними? Пропоную виховувати у собі риси, які завжди дають тепло у ваші стосунки:

  1. Вміння вибачатися. Тут варто знати, що частіше вибачаються ті, хто не винен. І ще – той, хто вміє вибачатися – вміє прощати. Тому важливо не мати проблем з вибаченням.
  2. Чутливість. Коли партнер готовий зазирнути до вашої душі, тоді він зуміє розділити ваші переживання. Від таких людей не приховаєш своїх емоцій, настрою. Вони вміють підтримати.
  3. Готовність заступитися за кохану/коханого. Якщо ваші друзі чи навіть керівник висувають до вас претензії, хороший партнер завжди зуміє зробити потрібний захист.
  4. Ставлення до коханої людини. Воно не повинне залежати від того, як ставляться до вас. Поведінка партнера – це відображення його серця і душі, а не його «половинки». Тут, напевно, варто поставити багато знаків оклику. Оскільки це вміння особливе і проявляється в багатьох особистісних гранях.
  5. Цікавість партнером. Окрім того, якщо ви відкриті – ви даруєте почуття безпеки і надійності.

Знаючи ці риси можна провести інтроспекцію, такий собі тест. Якими із запропонованих рис володієте ви і якими володіє ваш партнер. І працюйте! Нехай вогнище стосунків зігріває теплом ваші сім’ї та родини!

Зазначу, що кожній сім’ї, щоб стосунки були яскраві, міцні і теплі, хоча б раз на тиждень важливе «сімейне спілкування» без дітей та батьків. Спілкування один з одним. Запрошуйте свою кохану/коханого на побачення: прогулянку в парк, покататись на велосипеді, піти до лісу, переглянути фільм чи просто посидіти на дивані. І ви побачите, як змінюються ваші стосунки.

Фото: nastroy.net.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares