Тернополян запрошують на всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва

Тернополян запрошують на всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва

Стартував прийом заявок артистів на V Всеукраїнський Фестиваль вуличного мистецтва. Він пройде з 10 січня по 8 березня традиційно в двох містах: Харкові та Дніпрі. Призовий фонд конкурсу становитиме 80000 грн.

Організатори чекають заявок від живих статуй, фокусників, мімів, жонглерів Тернополя, а також представників інших вуличних жанрів .

Реєстрація учасників Конкурсної програми триватиме до 20 грудня.

Перший Всеукраїнський фестиваль вуличного мистецтва пройшов у 2015 році. За минулі роки було проведено чотири конкурси, фестиваль привернув учасників з-за кордону, правила вдосконалилися, щоб найбільш об’єктивно оцінювати виступи конкурсантів. Так, тепер переможця і двох призерів вибирають в двох номінаціях: «статичні жанри» (артисти, які працюють нерухомо, як правило, живі статуї) і «динамічні жанри» (клоуни, фокусники тощо). Крім того, був заснований Приз глядацьких симпатій – його володаря вибирають глядацьким голосуванням на сайті організаторів. Також для артистів, які бажають виступати у вільному графіку, є позаконкурсна програма.

«Деякі артисти не можуть дозволити собі довгий фестивальний марафон, але хочуть відчути реакцію глядачів, дізнатися думку професіоналів з журі. Для них ми створили позаконкурсну програму. Але учасники позаконкурсної програми не можуть претендувати на грошові призи», – пояснює, посилаючись на положення про фестиваль, голова оргкомітету фестивалю Аліна Ханбабаева.

У журі фестивалю щороку запрошують досвідчених професіоналів з суміжних областей – режисерів, акторів, перформерів.

Фестиваль, що проходив щорічно з 2015 року на майданчиках всеукраїнської мережі ТРЦ «Дафі», зробив перерву в 2019 році – організатори пояснюють це реконструкцією будівлі в Дніпрі, де завжди проходить друга половина заходу і нагороджуються переможці. В оновленому фестивалі на оновлених майданчиках нам всім буде що подивитися, і що показати.

У 2020 році фестиваль повертається з двома важливими нововведеннями.

«Відкриття відбудеться не в перші вихідні січня, а в другі – про це нас просили самі артисти. Так учасники встигнуть повернутися з відпочинку, роботи, свят, — пояснює Аліна Ханбабаева. – Крім того, в цьому році ми підготуємо для учасників ряд приємних і корисних можливостей: відвідування вистав, театральні екскурсії та зустрічі з колегами».

Підтримати розвиток вуличних жанрів і стати учасниками V Всеукраїнського Фестивалю вуличного мистецтва артисти можуть, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Глядачів в ТРЦ «Дафі» в Харкові і Дніпрі чекають традиційно без реєстрації.

Дізнатися більше про Всеукраїнський Фестиваль вуличного мистецтва можна тут:

http://kharkov.dafi.ua/events/vvseukrajinsjkijfestivaljvulichnoghomistectva

Facebook-сторінка Всеукраїнського Фестивалю вуличного мистецтва:  https://www.facebook.com/streetartfest.ua

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares