Тернополяни хочуть працювати легально

Тернополяни хочуть працювати легально

Тема «Легалізація зайнятості: тільки важливе і головне» зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Разом із головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Оксаною Григорчук та Галиною Климчук учасники клубу говорили про наболілі питання належного оформлення трудових відносин роботодавців з найманими працівниками, розповідали про конкретні проблемні ситуації та шляхи виходу із них.

«Нелегальний працівник позбавлений права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальні гарантії, встановлені колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та пенсійне забезпечення, – наголосили представники Держпраці. – Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, зарплату «в конверті», працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані із захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. А відповідальність за працю поза правовим полем несуть як роботодавець, так і найманий працівник».


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares