То жарко, то холодно: 6 ознак того, що потрібно перевірити щитовидку

То жарко, то холодно: 6 ознак того, що потрібно перевірити щитовидку


Захворювання щитовидної залози можуть ніяк себе не проявляти довгий час. Але є ряд симптомів, котрі можуть свідчити про проблеми зі щитовидкою. Не ігноруйте їх!
Мільйони людей у світі страждають захворюваннями щитовидної залози, навіть не підозрюючи про це. Екндокинологи назвали шість ознак, які повинні вас насторожити.

 1. Коливання ваги
  Відчутні і незрозумілі скачки ваги можуть бути результатом гіпертиреозу (надактивна робота щитовидної залози) або гіпотиреозу (недостатня активність щитовидної залози). При гіпертиреозі щитовидка виробляє надлишок гормону тироксину, який прискорює метаболізм організму, що призводить до втрати ваги. Навпаки, при гіпотиреозі відбувається уповільнення метаболізму і, відповідно, збільшення ваги.
 2. Зміни в зовнішності
  Випадання волосся, ламкість нігтів, сухість, почервоніння, подразнення шкіри, набряки в суглобах, опухле обличчя або набряк біля основи шиї – ось ознаки, при яких пора бити на сполох. Особливо якщо ви спостерігаєте у себе ще хоча б один симптом порушення роботи щитовидки.
 3. Погіршення емоційного стану
  Гормони впливають не тільки на вашу зовнішність – вони також відіграють велику роль у нашому загальному настрої і психічному благополуччі. Гіпертиреоз може викликати занепокоєння, нервозність і дратівливість, підвищену емоційність, тоді як при гіпотиреозі з’являються ознаки депресії.
 4. Постійна втома, сонливість
  Якщо ви почали втомлюватися без видимих причин, вас постійно хилить на сон, це теж може свідчити про ендокринні збої. Є сенс здати кров на рівень ТТГ (тиреотропний гормон). Гіпертиреоз і гіпотиреоз також можуть викликати почуття втоми і м’язову слабкість.
 5. То в жар, то в холод
  Гіпертиреоз може викликати підвищену чутливість до тепла і посилене потовиділення. При цьому людині, яка страждає на гіпотиреоз, може бути складно зігрітися взагалі, а потовиділення у неї, навпаки, знижене. Якщо вам або завжди жарко, або завжди холодно, але практично ніколи не буває комфортно, це привід звернутися до ендокринолога.
 6. Порушення циклу
  Проблеми зі щитовидною залозою можуть вплинути на менструальний цикл у жінок і фертильність. Гіпотиреоз може спровокувати дисфункцію яєчників і відсутність овуляції, викликати проблеми під час вагітності і навіть стати причиною розвитку раннього клімаксу. А гіпертиреоз впливає на статевий потяг і знижує лібідо.
  Якщо ви виявили у себе які-небудь з перерахованих ознак або симптомів, прийшов час перевірити щитовидну залозу.
   

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *