Центру науково-технічної творчості школярів із Заліщиків на Тернопільщині – 50 років

Центру науково-технічної творчості школярів із Заліщиків на Тернопільщині – 50 років

КУЗП “Центр науково-технічної творчості школярів” Заліщицької міської ради  святкує 50-річчя.

Навчання є невід’ємною частиною життя кожної людини. Завдяки знанням людство досягло сучасного розвитку і успіху в житті. Якщо школа дає обов’язкові знання, то в позашкільному закладі дитина розкриває свої таланти і навики.

Цьогоріч наш заклад відзначав подвійне свято – свято Першого дзвоника, а також 50-річчя  створення  Центру науково – технічної творчості школярів. Для кількох поколінь роки навчання чи роботи у цьому закладі стали визначальними у їх житті. З ними пов’язані найтепліші та найяскравіші миті дитинства, кращі роки творчого пошуку й становлення кожного вихованця.

Історія нашого закладу є яскравим прикладом поєднання досвіду та новаторства, плідної співпраці дітей та дорослих, пошуку цікавих ідей.  

Центр науково – технічної творчості школярів створений у 1972 році на базі приміщення, яке перебувало у спільній власності територіальних громад Заліщицького району, а в даний час передано на баланс відділу освіти Заліщицької міської ради. Повна назва установи – КУЗПО “ Центр науково – технічної творчості школярів” Заліщицької міської ради. З 1972 року даний позашкільний заклад іменувався Станцією юних техніків, який спрямовував свою роботу з учнями з технічної творчості. З січня 1992 року Станція юних техніків була перейменована в Центр науково – технічної творчості школярів з власним Статутом, за основу якого взято “Положення про позашкільні заклади освіти”, розробленого Міністерством освіти України. Це дало можливість забезпечити умови для розвитку природніх нахилів та інтересів дітей і підлітків, задоволення їхніх потреб в науково – технічній творчості.

50 незабутніх дивовижних років. За цей період змінилось 5 директорів закладу, які очолювали його в різні роки. Першим директором був Волошин Дмитро Михайлович. У 1979 році СЮТ очолив Серединський Анатолій Володимирович, якого перевели методистом у відділ освіти. Також директором закладу на недовгий період став Навольський Юліан Маркович. Із 1979 року по 2012 рік – директором був Кравчук Олег Данилович. Сьогодні директором закладу є Кравчук Богдан Олегович. Багаторічна праця, відданість, повага колег та любов до дітей впливає на подих творчості та натхнення, на затишну атмосферу в колективі, на розвиток позашкільної освіти громади. 

50 років – поважний, гарний ювілей. За цими роками криється праця величезної кількості людей, праця, яка переростає в безперебійний творчий процесс і базується на спільній праці гуртківця та вчителя. Це близько 50 тисяч занять, тисячі вихованців і море незабутніх емоцій. Дуже приємно, що ці роки пройшли недаремно.

Привітати нас з ювілеєм прийшли: заступник голови Заліщицької міської ради – Кирилюк Олеся Іванівна, начальник відділу міської ради – Підгребя Надія Михайлівна, заступник начальника відділу з питань освіти Заліщицької міської ради-  Стратій Назар Яросавович, директор спеціалізованої школи І-ІІІ ст. ім. О. Маковея-  Бенев’ят Володимир Станіславович та колишній керівник гуртків картингу і автомоделювання Шмільов Віктор Васильович.

Дуже приємно, що на наше свято завітали: засновник руху юних техніків Заліщанщини, директор Станції юних техніків з 1979-2012 рр. Кравчук Олег Данилович а також колишній директор, керівник гуртків ЦНТТШ Навольський Юліан Маркович.

Не всі наші гості змогли приїхати на наше свято, але залишити нас без привітання в цей день не змогли. Завдяки відео зв’язку лунали вітання від директора Українського державного центру позашкільної освіти – Шкури Генадія Анатолійовича, завідувача науково – та спортивно – технічного відділу Українського державного позашкільного центру –  Пасхалової Лариси Олексіївни, президента Федерації судномодельного спорту України, капітана підводного човна у відставці – Демиденка Сергія Стапановича.

Багато гостей нашого свята – це гуртківці усіх поколінь роботи нашої установи, які ділились своїми спогадами юності і дитинства та досвідом, який отримали на заняттях. Лунали слова подяки від батьків, діти яких навчаються у нашому закладі.

Директор закладу нагороджував грамотами найактивніших гуртківців, кожному знаходячи особливі слова привітань і побажань. Наші діти – наше майбутнє. Одна із наших вихованців – Сілогаєва Андріана, впродовж літа збирала гроші на допомогу ЗСУ, роздаючи власноруч плетені патріотичні браслети, оволодівши технікою плетіння на заняттях в нашому закладі. Зібраних коштів вистачило для придбання квадрокоптера, який передадуть ЗСУ. Нам дуже приємно, що заняття проходять недаремно, а діти з охотою використовують знання в повсякденному житті і в добрих намірах.

Урочистості з нагоди 50-річчя супроводжувалися гарним концертом. Наші гуртківці підготували для усіх присутніх музичні привітання, впродовж всього дійства можна було переглянути відеоролики з архіву і сучасносного життя нашого закладу. А родзинкою свята став торт.

Свято 50-річчя на деякий час перенело нас усіх у мирне, безтурботне життя, у вир щасливих емоцій, проте звук повітряної тривоги повернув нас до реальності сьогодення. Знаємо, що наступний наш день народження ми зустрінемо під мирним небом. Віримо в нашу перемогу. Слава Збройним Силам України ! 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *