Церква у Плотичі вабить красою: на Тернопільщині люди спільними зусиллями впорядковують свій храм (ФОТО)

Церква у Плотичі вабить красою: на Тернопільщині люди спільними зусиллями впорядковують свій храм (ФОТО)
Якщо їхати із Козови до Тернополя, в’їжджаючи в село Плотича перед зором відкривається чудова панорама центральної вулиці. Зліва від дороги компактно розкинувся господарський двір ФГ «Вікторія-92», спортивний комплекс з тренажерами і дитячими майданчиками, адміністративні будинки та старовинна дерев’яна церква. А справа у своїй величі красується, виблискуючи п’ятьма банями, храм Стрітення Господнього, що своїм виглядом і духом закликає вірян до любові, віри і єдності.

Якраз цього року у вересні парафіяни Плотичі урочисто відзначали десятирічний ювілей відкриття своєї церкви, яка стала духовним центром села. Сюди приходять на сповідь, поділитися радістю, горем, тут шукають поради, звертаються з молитвами до Всевишнього. Парохом сільського храму є о. Богдан Зінченко, який понад два десятиріччя несе Боже слово до своєї пастви. Він бере активну участь у громадських справах села та є духовним наставником шкільництва і молоді. У своїх молитвах до Господа просить Божої ласки для своїх парафіян в усіх їхніх земних ділах та прощення за допущені гріхи.

Разом із парафіянами о. Богдан постарався, щоб у селі була нова церква, яку зводили громадою 13 років. Хоч церковна громада у селі невелика і храм небагатий коштами, але свою святиню ззовні та прицерковну територію люди чудово впорядкували, наповнили храм необхідними для богослужінь церковними атрибутами. Парафіяни встановили іконостас, придбали плащаницю Успіння Божої Матері, ікони, хоругви, фани, чаші та інші церковні речі. Замінили 47 старих вікон новими з енергозберігаючими властивостями. Тепер постало питання внутрішнього розпису церкви. Робота коштовна і без грошової допомоги самим парафіянам вона не під силу. Тож до цієї святої справи взялося ФГ «Вікторія-92», яке проведе оплату за розпис храму.  Для здійснення художнього процесу господарство також закупило риштовочне обладнання, забезпечило проживання і харчування майстрів протягом всього періоду їх роботи.

Активно цьому посприяв заступник голови фермерського господарства Олександр Пеляк, який, незважаючи на щоденні господарські проблеми, завжди приділяє церкві увагу і надає необхідну фінансово-господарську допомогу.

Аби розпочати розпис церкви, насамперед о. Богдан із заступником голови ФГ «Вікторія-92» Федором Головацьким відвідали ряд храмів у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях. Я брав участь у цій поїздці і був душевно вражений шедевром церковного розпису, індивідуального і неповторного у кожному храмі. Проте всюди ключовою темою була наука Христа, яка змінила світ і людство. А оглянуті галицькі святині вкотре підтверджують високу духовність нашого краю. Метою поїздки було визначитися із дизайном храмового розпису євангельських сюжетів і церковних символів та вибрати відповідно архітектури Плотичанського храму варіант і стиль роботи художньо-живописного розпису. Зупинилися на бригаді художників із Львівщини.

Узгодивши всі формальності, художники з творчою наснагою приступили до розпису Плотичанської церкви. Насамперед в основі розпису центральний купол, який символізує  небесну опіку над людством і возвеличує славу Господню, а мирянам вселяє віру, що їхня церква одна з найкращих.

Парох церкви  о. Богдан Зінченко від імені парафіян Плотичі щиро дякує керівництву ФГ «Вікторія-92» за доброчинність і бездонну щедрість благородних вчинків на розвиток української духовності.

Іван ДУФЕНЮК, член Національної спілки журналістів України.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *