Протягом тисячоліть люди в усьому світі іноді стикалися з однією і тією ж проблемою – де швидко отримати готівку. Є простий спосіб це зробити а саме: взяти кредит під заставу чогось цінного. Ломбарди століттями надавали таку послугу. Сучасники думають про те, як вигідно продати золото, діаманти, годинники за посиланням – https://vipgold.in.ua/cost_jewelry – а наші далекі предки здавали в ломбард не дорогоцінні метали, а парадно-вихідні черевики. Але про все по порядку.
Перші ломбарди
Інститут ломбарду зародився більше 3000 років тому в стародавньому Китаї, де селянам надавалися короткострокові позики. Згодом ці послуги стали надаватися в спеціалізованих магазинах. Ломбарди були дуже популярні в Стародавній Греції і Римі. Оцінка ювелірних виробів вважалася вельми почесною діяльністю, а власники ломбардів були шанованими людьми.
Середньовіччя
У середні століття католицька церква визначала максимальну суму відсотків, що нараховуються, і цe гальмувало розвиток ломбардів. Ці обмеження були ослаблені в Європі в 14-15 століттях, коли короткострокові кредити стали важливим способом фінансування комерційних підприємств та допомоги бідним.
Покровителем ломбардної справи вважають Бернардина Фельтрского – він був французьким монархом. Саме він в 15 столітті відкрив каси взаємодопомоги (прообраз сучасних ломбардів). Бернардин займався місіонерською діяльністю і проповідував надання посильної допомоги всім нужденним.
Відомі сім’ї, такі як італійський Медічі, мали справу з величезними кредитами. Італійські купці відкривали свої ломбарди і в Англії. Саме завдяки їм в 1388 році король Едуард III отримав кошти для війни з Францією. А королева Іспанії Ізабелла Кастильська отримала кредит для фінансування експедицій Христофора Колумба в Новий Світ.
Епоха Просвітництва
Ломбарди, як правило, були і залишаються приватними підприємствами і до цього дня, але в Європі в 18 столітті з’явилися також громадські ломбарди, які діяли як свого роду благодійні організації. Вони пропонували кредити з низькими процентними ставками, щоб громадяни не потрапляли в кабалу нескінченних боргів.
В кінці 18 столітті ломбарди користувалися популярністю в середовищі робітників. Більш того, існували так звані «взуттєві» ломбарди, де закладали не золото і прикраси, а парадні черевики. Взуття закладали на початку робочого тижня, а в п’ятницю ввечері викуповували і відправлялися на танці.