Цілющі властивості звичайної кропиви

Цілющі властивості звичайної кропиви

У  цю пору її можна заготовляти, щоб не купувати аптечну
Кропиву варто додати в раціон кожній людині. Адже всього 100 г листя наситять організм важливими вітамінами.
Гурманам подобаються легкі салати з кропиви, до яких можна, втім, додати зелену цибулю, горіхи, яйця, селеру, сметану або олію та інші інгредієнти. А ось до щавлевого зеленого борщу обов’язково потрібно додати дрібно нарубане кропив’яне листя.
Часто кропиву разом зі шпинатом, цибулею, ревенем та іншими рослинами використовують як начинку для пирогів. Це не тільки смачно, але і надзвичайно корисно. А зі свіжого соку кропиви готують різноманітні вітамінні коктейлі, желе, муси та інші поживні смаколики.

Малокрів’я, астма, цукровий діабет – і тут зарадить кропива
З вітамінів, які містяться в кропиві, особливо цінними є В і С. Також великий вміст каротину, фітонцидів, різних мінеральних речовин, заліза, магнію, кальцію.
Кропива позитивно впливає на здоров’я людей, які страждають астенією або гіпотонією. Вона сприяє нормалізації обміну речовин, заспокоєнню нервової системи.
Рослина має м’яку сечогінну дію і знижує цукор у крові. При цукровому діабеті треба листя кропиви (20 г) залити водою (200 г) і закип’ятити. Після 10-хвилинного томління на ледве помітному вогні треба настояти відвар близько 3 години, профільтрувати його і пити впродовж дня перед кожним прийомом їжі.
До списку того, чим корисний відвар з кропиви, потрібно додати її антигістамінні властивості. Навіть в разі астми допомагає такий простий рецепт: подрібнені сухе листя кропиви (1 ч. л.) змішати з окропом (0,5 л), півхвилини прокип’ятити і дати настоятися кілька хвилин. Випивати потроху, щоб вжити склянку відвару протягом дня.
Кропива здатна підвищувати гемоглобін крові, а також швидкість її згортання.
Щоб збільшити чоловічу силу, потрібно приймати відвар з насіння рослини. Пити щодня по 2 склянки відвару, приготованого з 1 ст. л. насіння і 0,5 л води.
У гомеопатії застосовують препарати з кропиви при лікуванні алергічної кропив’янки, що супроводжується печінням, подагри, ревматизму і опіків.

Вітамінний чай
Один з найпоширеніших способів лікування кропивою – з допомогою чаю. Кропиву включають в чайний збір при лікуванні подагри, ревматизму, захворювань печінки, жовчного міхура, для нормалізації обміну речовин, лікування простатиту.
Найпростішим рецептом чаю з кропиви користуються навіть без призначення лікаря. Для цього до 2 ч. л. листя і кореневищ кропиви потрібно додати 500 г води і прокип’ятити протягом 2 хвилин на слабкому вогні. Отриманий чай настоюють 5 хвилин і проціджують. Приймають відвар відразу після сну і перед ним, теплим, по склянці, невеликими ковтками. Курс прийому – близько 2 тижнів.
Сечокам’яна і жовчнокам’яна хвороба, біль у суглобах, ревматизм – саме ті захворювання, перебіг яких значно полегшить трав’яний збір, в який входить і листя кропиви. Склад сухої суміші приблизно такий: листя кропиви – 10 г; коріння, квітки і листя кульбаби – 10 г; хвощ лікарський – 5 г; листя берези – 5 г; плоди шипшини – 5 г. Готується відвар з 2 ч. л. суміші і 0,5 л води. Трави заливають окропом і настоюють 20 хвилин. Настій проціджують і повністю охолоджують. Пити цей чай треба тричі на день по 150 г. Курс лікування – місяць. Але перед початком потрібно обов’язково проконсультуватися у лікаря.
Також кропива ефективно очищає кров, що необхідно при багатьох недугах. Рекомендований чай з кропиви і здоровим людям, адже допомагає зняти весняну втому і дає потужний заряд енергії.
Але треба бути готовим до того, що на початку лікування кропив’яним чаєм стан людини трохи погіршується. Часто починаються болі в запалених органах. Але це тільки значить, що почалася потужна терапія.
Також з кропивою рекомендують приймати ванни, робити компреси і обтирання відваром. Якщо настояти протягом 2 тижнів свіжу сировину на спирті, розведеному навпіл водою, то вийде чудовий засіб для протирання шкіри при акне та інших проблемах.
Настоєм кропиви рекомендують обполіскувати волосся, щоб не випадало, швидше росло і менше сивіло.

Як вживати й кому не можна
Здорова людина, що вживає кропив’яний чай у профілактичних цілях, може обмежитися двома підходами по 15 днів. А для більш повного звільнення організму від шкідливих речовин, включаючи очищення шкіри, необхідно не менше 3 курсів.
Однак якщо в організмі людини виявлено накопичення великої кількості рідини від порушення роботи нирок або серця, то кропив’яний чай використовувати не рекомендується, втім, як і інші сечогінні збори. Протипоказана кропива і тим, у кого дуже «густа» кров, діагностовано наявність кісти, поліпи, пухлини матки чи придатків.

Як правильно зібрати
Для медичних цілей найкраще підходить кропива дводомна. Саме вона так сильно жалить від найменшого дотику. Збирати кропиву потрібно переважно в місяці її цвітіння, з травня по липень. Можна заготовляти всю рослину або окремі частини. Листочки акуратно знімають зі стебла, коли вони ще зовсім свіжі. Суцвіття збирають у момент повного розпускання, а стебла – коли ще не встигли здерев’яніти. А ось коріння кропиви краще збирати восени або навесні. Для цього кореневища найбільших рослин викопують, очищають від залишків землі та промивають в проточній воді.
Сушити можна в штучній сушці або на відкритому добре провітрюваному місці, затіненому від прямих сонячних променів.
Зберігати висушену продукцію потрібно в закритих ємкостях, наприклад, в картонних коробках, не більше року.
Загалом, кропива подарує і здоров’я, і красу, якщо не лінуватися її збирати і заварювати!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *