У Кременецькому краєзнавчому музеї презентували рідкісне видання «Малого Кобзаря» (ФОТО)

У Кременецькому краєзнавчому музеї презентували рідкісне видання «Малого Кобзаря» (ФОТО)

У рамках Шевченківських днів, коли національного генія вшановують в усій Україні, відбуваються заходи й на Тернопільщині. Зокрема, один із таких провели в Кременецькому краєзнавчому музеї.

Про перебування Тараса Шевченка на Кременеччині та кременецький «слід» у його творчості розповів перший заступник міського голови Микола Матвіюк та наукові працівники. Також на цю дему показали дві відеострічки. Про це повідомляє сайт міської ради.

Цікавий момент: директор музею Андрій Левчук презентував присутнім рідкісне видання «Малого Кобзаря», яке побачило світ майже сто років тому в Кременці.

«Ця рідкісна книга була видана в Кременці тритисячним тиражем. Вона швидко розійшлася поміж шанувальниками Шевченкового слова. Нині відомо лише про чотири примірники, які є в Україні», – сказав Андрій Левчук.

Серед інших експонатів, представлених у краєзнавчому музеї, що пов’язують Кременець з Кобзарем, – копії його рукописів, замальовок із Почаївської лаври тощо. Усе це можна побачити в залі Тараса Шевченка, куди гостинно запрошують кременчан та гостей міста.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares