У мобільному додатку «е-Тернопіль» доступна екомапа міста

У мобільному додатку «е-Тернопіль» доступна екомапа міста

В «Open Space Тернопіль» відбулася презентація проєкту «Екомапа Тернополя», який став переможцем конкурсу Green Innovation Challenge. Захід об’єднав представників громадськості, муніципалітету та екологічних ініціатив міста.

«Екомапа Тернополя» – це інтерактивний ресурс у мобільному додатку«е-Тернопіль», що допомагає знаходити пункти збору вторсировини в місті. Проєкт спрямований на підвищення екологічної свідомості жителів громади та  зменшення обсягів відходів, що потрапляють на сміттєзвалища. Втілити цю ідею вдалося представникам ТОВ «Міські ініціативи».

Лідія Толкачова, директорка компанії, зазначила, що більшість тернополян та гостей міста готові сортувати побутові відходи, однак часто люди не знають, де і що можна здати.

«Переробка вторсировини в Україні залишається на низькому рівні через відсутність доступної інформації про пункти збору. Проєкт «Екомапа Тернополя» вирішує цю проблему, забезпечуючи мешканців актуальними даними та створюючи умови для зручного сортування сміття», — зазначила Лідія Толкачова.

«Екомапа» створена для зручності мешканців і надає таку інформацію:

Адреси, контакти та графіки роботи пунктів приймання вторсировини

Види матеріалів, які можна здати (пластик, папір, скло, батарейки, одяг, метал, поліетилен тощо)

Геолокацію, що допомагає знайти найближчий пункт збору

Інформацію про особливості матеріалів

Сервіс уже доступний у мобільному додатку «е-Тернопіль» в розділі «карти» на Android та iOS . Проєкт «Екологічна мапа Тернополя» реалізований в межах конкурсу Green Innovation Challenge, що проводиться у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG), яку фінансує Європейський Союз і впроваджує Програма розвитку ООН. 

На презентації проєкту зі вступною промовою виступив регіональний координатор ПРООН у Тернопільській області Ігор Стефанів. Він привітав громадську організацію, яка першою реалізувала свій проєкт, і зазначив, що ініціатива «Мери за економічне зростання» вже багато років успішно впроваджується в країнах Східного партнерства, таких як Грузія, Азербайджан, Вірменія, Молдова та Україна.

Він підкреслив, що від Тернопільщини у M4EG брали участь два міста — Тернопіль і Чортків. У 2021 році в межах нової фази ініціативи відбувся конкурс для муніципалітетів України, спрямований на впровадження портфельного підходу до управління. Завдяки цьому конкурсу переможцями стали міста Миколаїв і Тернопіль.

«Миколаїв розпочав реалізацію своїх ідей ще до повномасштабного вторгнення, обравши напрямок «Блакитна економіка». У Тернополі ж, після навчань, консультацій і обговорень, було визначено стратегію «Тернопіль — зелене та комфортне місто». Цей вибір став важливим етапом у визначенні вектора розвитку громади: це «зелений» перехід, впровадження відповідних технологій та інновацій. Ми спільно з Тернопільською міською радою та громадою Тернополя працюємо над втіленням цього «зеленого» переходу. Звісно, в рамках одного проєкту ПРООН реалізувати все неможливо, адже це довготривалий процес. Проте вже зроблено важливі кроки» , — розповів Ігор Стефанів. 

Варто зазначити, що в межах програми UNDPxBOOST Green Innovation Challenge у Тернополі було обрано п’ять бізнесів з прогресивними ідеями у сфері зеленої економіки. Слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook, де ми поступово ознайомимо вас із їхніми ініціативами.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *