У Тернополі ожила рекордна різдвяна шопка (ФОТО)

Цього року додали багато нових фігур. І хоча офіційне відкриття шопки – на Різдво, уже тепер люди приходять помилуватися незвичайним вертепом.

Святий Франциск б’є у дзвін, закликаючи до поклоніння Богу, українська сім’я готується до Святвечора, біжать струмочки, крутяться дитячі гойдалки… Усе це й не тільки можна побачити у церкві святого апостола Петра УГКЦ, що на вулиці Володимира Великого у Тернополі.

Цими днями тут ожила шопка, яка є найбільшою в Україні. Монахи-францисканці, котрі опікуються храмом, встановлюють різдвяну інсталяцію вже чотирнадцятий рік поспіль. До композиції щоразу додають нові деталі, які приводять у рух складні механізми.

Цього року розмір інсталяції – 40 метрів завширшки, 25 – заввишки. У центрі вертепу, який має вигляд діорами і розташований уздовж вівтарної частини храму, традиційно міститься пресвята родина і маленький Ісус. А далі – ціле селище на пагорбах із хатками з різними персонажами. Окрім святих і монахів, серед фігурок є постаті пастухів, пекаря й Ноя на ковчезі.

– Ця величезна різдвяна шопка вже стала доброю традицією для нашої церкви, – розповідає отець Пантелеймон. – Кожного року ми стараємося зробити шопку особливою. Трішки змінили дизайн, тож тепер будуть нові конструкції. Облаштували місто і замок. Знову діятимуть рухомі елементи, з’явиться також коза. Будуть і живі тваринки, наприклад, морські свинки.

Біблійних героїв для різдвяної шопки роблять у майстерні монастиря. Все це – ідеї отця Косми, який працював над багатьма деталями інсталяції. Він долучився до створення тернопільського вертепу одразу, як прийшов служити до церкви. Згодом став настоятелем монастиря в Ужгороді, але щороку приїжджав до Тернополя, щоб допомогти із шопкою. Для її облаштування ні архітекторів, ні художників не залучали, усе придумували самі францисканці.

Живі персонажі шопки поки мешкають на вулиці біля храмового монастиря. Їх занесуть до церкви, коли завершать роботи з облаштування вертепу.

– Ісус був дуже товариський, постійно перебував між людьми, тому і в шопці так багато персонажів, багато спільнот, – кажуть францисканці.

Звання найбільшої шопка виборює декілька років поспіль. У різдвяні свята її відвідують тисячі дорослих і дітей.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *