У Тернополі «Центр науки» відсвяткував першу річницю заснування (ФОТО)

У Тернополі «Центр науки» відсвяткував першу річницю заснування (ФОТО)
За цей час у закладі прийняли 15 тисяч відвідувачів та провели більше 1500 екскурсій і  сотні цікавих заходів. Рік тому відкритя «Центру науки Тернополя» відбулося завдяки «Громадському бюджету». Сьогодні – це єдиний науковий центр в Україні, створений на громадських засадах. Сюди приїздять не лише жителі Тернопільщини, а  й сусідніх областей. Це молодіжний та освітній простір, де проводять екскурсії, організовують лекції, презентації, квести, наукові шоу та тренінги.

– Наука може бути ближчою, ніж ми можемо уявити, –  каже голова «Центру» Христина Білінська. – Тернопіль був одним з перших міст, де розпочали проводити Наукові пікніки в Україні. Щороку ми збираємо тисячі охочих «доторкнутись» до науки. У  нас утворилася потужна команда із науковців різних галузей. Рік тому втілили у життя велику мрію й створили справжній «Центр науки Тернополя», де кожен бажаючий зможе спробувати себе в ролі дослідника та винахідника. Заклад став туристичною родзинкою Тернополя, адже до нас приїжджають звідусіль, навіть із-за кордону.

Науковці зібрали 30 різних наукових експонатів. Відвідувачі можуть побачити «Пісок, що кипить», «Фігури Ліссажу», «Драбину Якова», «Нескінченну парковку», «Зоотроп Едмарка», «Маятник Максвелла», «Кісткову звукопровідність», арфу, що грає без струн і, навіть, «Модель гравітаційного поля чорної діри». Цього року у «Центрі науки» запрацює лабораторія інновацій з сучасним 3Д обладнанням та робототехнікою.

Знагоди святкування і завдяки допомозі меценатів у «Центрі науки» з’явилися нові експонати – прозоре фортепіано і квадровізор для проективної голографії.

Також у рамках святкування річниці на базі «Центру науки» відкрили музей ІТ-технологій, який упорядкували директор «Станції юних техніків» Олег Ковальчук та організація MagneticOne.org. Тут представлені експонати з галузі комп’ютерної техніки: одні з перших комп’ютерів – навчальний комплекс «Пошук», «Корвет», «Аїда»; продемонстровані накопичувачі інформації – від дискет, касет, до компакт-дисків та жорстких дисків різних ємностей; можна простежити еволюцію материнських плат, комп’ютерних мишок. Також тут можна побачити перші моделі калькуляторів, друкарських машинок та арифмометрів, моделі фототехніки, звуковідтворюючої техніки, радіоприймачів і, як не згадати – один з перших телевізорів «Старт» 1958 року випуску. Це один з перших музеїв інформаційних технологій, що створений спільними зусиллями людей, які передавали експонати з різних куточків України, зазначають його засновники.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *