Кафедра бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету спільно із Тернопільською міською радою провели круглий стіл «Енергоефективний Тернопіль: заходи з енергозбереження в територіальній громаді під час військового стану» у межах розвитку освітньої професійної програми «Енергетичний аудит».
Науково захід є важливою платформою для визначення пріоритетних напрямів з енергозбереження у місті Тернополі під час воєнного стану.
До участі у заході були запрошені науковці, представники органів державної влади, освітніх і громадських організацій.
Учасники заходу: заступник начальника з енергозбуту Тернопільського міського РЕМ – Юрій Наклюцький, завідувач сектору з енергоефективності Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради – Павло Савечко, головний спеціаліст сектору з енергоефективності Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради – Галина Копит, радник міського голови міста Тернополя з питань ОСББ – Сергій Лупак, завідувач навчально-методичного центру ВАТ «Тернопільобленерго» – Михайло Яворський, голова ОСББ – Володимир Виваль, сертифікований енергоаудитор – Валентин Худенко, директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури, д.е.н., професор – Василь Брич, завідувач кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу, д.е.н., професор – Руслан Бруханський; д.е.н., професор – Неля Чорна, к.е.н., доценти кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу: Микола Горлачук, Ольга Завитій, Ірина Спільник, заступник директора навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури, к.е.н., доцент – Ірина Белова, викладач кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу – Олег Кондратюк, студенти освітньо-професійної програми «Енергетичний аудит».
Модератор заходу – д.е.н., професор, заступник директора навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури, гарант ОПП «Енергетичний аудит» Петро Пуцентейло.
Відкрив засідання директор ННІІПІ Василь Брич. У своєму виступі він зосередив увагу на складному стані розвитку і функціонування енергетичної сфери України в умовах воєнного стану, понесені збитки енергетичного обладнання від ракетних обстрілів, а також окреслив позитивні зрушення у технологічному забезпеченні енергопостачання від альтернативних джерел.
Завідувач кафедри бізнес-аналітики та інноваційного інжинірингу Руслан Бруханський зазначив, що такі зустрічі є необхідним елементом обміну передовим досвідом, й сприятимуть отриманню вагомих результатів для подальшого розвитку енергетики України та підготовки висококваліфікованих фахівців: «Освітньо-професійна програма «Енергетичний аудит» має допомогти вирішити брак спеціалістів для галузі. Тому ми надалі залучатимемо фахівців-практиків для удосконалення навчальних програм підготовки фахівців зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Саме для цього у Західноукраїнському національному університеті будуть запроваджені короткострокові тренінги із вивчення основ енергозбереження та енергоощадливості».
З вітальним словом до присутніх звернувся Юрій Наклюцький. Він наголосив на стабільності роботи електричних мереж, успішному проходженні зимового періоду та зростанні додаткових потужностей сонячної генерації домогосподарств у весняно-літній період року. Це дасть можливість впевнено почуватися енергосистемі України без залучення імпортних джерел електроенергії.
Під час роботи науково-практичного круглого столу були представлені доповіді учасників: Павла Савечко «Тернопіль енергоефективний» та Петра Пуцентейла «Енергоефективний Тернопіль: заходи з енергозбереження в територіальній громаді».
В учасників науково-практичного круглого столу виникла низка запитань до доповідачів, на які вони отримали ґрунтовні відповіді. Презентації викликали жваві обговорення та доповнення в учасників круглого столу: Юрія Наклюцького, Руслана Бруханського, Василя Брича, Петра Пуцентейла, Ольги Завитій, Сергія Лупака, Ірини Спільник, Ірини Белової, Михайла Яворського, Володимира Виваля, Валентина Худенка, студентів: Матвія Чорного, Олександра Кошпаренка, Романа Гусака.
У процесі обговорення було наголошено на актуальності запровадження освітньої програми «Енергетичний аудит» саме у класичному університеті Тернополя, адже сьогодні громади відчувають брак фахівців у цій сфері, відчувається зацікавленість місцевих та державних органів влади в наявності підготовки відповідних спеціалістів, які будуть фахово спроможні в реалізації інноваційних рішень енергоефективності промислових об’єктів і житлового фонду.
Учасники підсумували результати роботи круглого столу. Цінні рекомендації та слушні пропозиції, які були сформовані учасниками науково-практичного круглого столу під час обговорення актуальних заходів з енергозбереження в територіальних громадах під час військового стану будуть впроваджені у практичну і навчально-наукову діяльність.