У ЗУНУ провели Перші Оксфордські дебати

У ЗУНУ провели Перші Оксфордські дебати

У межах Global Money Week 2024 вперше у Західноукраїнському національному університеті відбулися Перші Оксфордські дебати на тему «Чим вищі податки – тим бідніші люди», присвячені 55 річчю кафедри фінансів ім. С.І.Юрія факультету фінансів та обліку. Модераторами заходу виступили викладачі кафедри фінансів ім. С. І. Юрія: Галина Василевська та Володимир Валігура.

Оксфордські дебати – надзвичайно видовищний метод інтерактивної комунікації. Цей метод передбачає поділ учасників на головних мовців та публіку. Засади дебатів сформовані за класичними традиціями британської Палати громад. Найважливішим є поділ усіх учасників дебатів на дві команди: пропозицію та опозицію, які дискутують відстоюючи свої переконання щодо заявленої гіпотези.

До присутніх з вітальним словом звернувся завідувач кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, голова журі Андрій Крисоватий: «Не дивлячись на важкі часи, які переживає наша держава, відстоюючи свою незалежність, молоді люди повинні стійко тримати стрій у тилу. Для цього треба бути освіченим, активним, патріотом,  любити рідне місто, Alma Mater, країну, у якій народився».

Промова надихнула студентів та школярів, а також їхні наставників й вчителів до командної роботи.

Привітати учасників заходу запросили проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляну Коруц. Вона побажала бути усім активними, не боятися висловлювати й відстоювати свої думки, а також зробити власний вибір на користь однієї з команд.

У дебатах взяли участь такі студенти: Денис Андрощук, Тетяна Буряк, Юлія Врубель, Христина Заторська, Володимир Кийко, Анастасія Матляк, Софія Макогончук, Євгенія Михавчук.

Значний інтерес у присутніх викликали аргументи щодо встановлення високих податків та ризиків з якими може стикнутися держава та суспільство при їх справлянні. Після виголошених мовцями аргументів, у дискусію втрутилася авдиторія. Мовці відповідали на запитання, чим викликали неймовірні емоції та створили позитивну атмосферу в залі.

За результатами дебатів учасники засвоїли ключові правила функціонування податків у суспільстві, зрозуміли аргументи за і проти встановлення високих податків у країні, а також запросили усіх присутніх на Оксфордські дебати у 2025 році у стінах класичного університету Тернополя.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *