Нещодавно у навчально-науковому інституті комунікацій Західноукраїнського національного університету відбулася важлива зустріч з Фарідом Шрабіє – високопрофесійним міжнародним переговірником і визнаним експертом у сфері врегулювання кризових ситуацій.
У спілкуванні взяли участь директор інституту Оксана Коваль та координатор з міжнародної діяльності ННІК Анастасія Мартиневич.
Фарід Джин Шрабіє має 18-річний досвід роботи на міжнародному рівні, де він очолював численні місії по всьому світу, зокрема в Африці, Азії та на Близькому Сході. Він працював у найскладніших умовах, у країнах, що зазнали війни, включно з зонами активних бойових дій та на лінії фронту. Як співзасновник і головний операційний директор компанії «Chrabieh & Schweizer Consultancy», пан Фарід разом із Седріком Швейцером надають консультаційні послуги у сфері безпеки та кризового менеджменту, складних переговорів і медіації.
Пан Шрабіє старший професійний учасник міжнародних переговорів і визнаний експерт у сфері управління кризами, переговорів із високими ставками та складної гуманітарної медіації. Донедавна він працював в Міжнародному комітеті Червоного Хреста як радник із питань визволення заручників і головний переговорник.
Під час зустрічі було обговорено питання управління ризиками та запобігання ризикам, а також обмін досвідом у сфері кризових та гуманітарних переговорів. Фарід поділився своїм досвідом роботи радником МКЧХ з питань управління інцидентами, пов’язаними із захопленням заручників, та розповів про свій внесок у створенні і тренуванні першої в історії організації групи з переговорів щодо звільнення заручників.
Особливої уваги заслуговує той факт, що у 2023 році Фарід Джин Шрабіє був удостоєний нагороди ЮНІТАР/АДН «Кращий переговірник року» на «World Negotiation Day 2023 | UNITAR». Ця престижна відзнака щороку надається видатному переговірнику, який продемонстрував зразкові навички та досягнення на міжнародній арені.
ННІК планує продовжувати співпрацю з паном Фарідом Шрабіє для подальшого розвитку міжнародних проєктів та підвищення професійної компетенції студентів освітньої програми «Психологія перемовин та медіація», а також колег і партнерів інституту: працівників силових структур (СБУ, МВС, кримінально-виконавчої служби), психологічних служб, бізнес сфери, спрямованих на розвиток стресостійкості, емоційного інтелекту та формування ключових компетенцій використання інтерактивних інструментів і нових підходів до успішного ведення перемовин в екстремальних умовах.