Дворазова олімпійська чемпіонка з України Тетяна Гуцу звинуватила партнера по збірній СРСР зі спортивної гімнастики Віталія Щербо у зґвалтуванні та має намір подати на нього до суду. Гімнастка стверджує, що це сталося у 1991 році під час змагань у німецькому Штутгарті, коли їй було лише 15 років. Також Тетяна звинуватила екс-партнерів по команді Тетяну Торопову та Рустама Шаріпова у тому, що вони знали про злочин, але промовчали.
Гуцу оприлюднила своє зізнання на хвилі компанії #MeToo, яка набула у соцмережах глобального розмаху після звинувачень відомих голлівудських акторок у сексуальних домаганнях всесвітньовідомого продюсера.
Звинувачення Гуцу викликали величезний резонанс в усьому світі, адже мова йде про легендарних гімнастів. Серед інших, висловилася про інцидент і звинувачена у бездіяльності Тетяна Торопова, яка детально пригадала, що відбувалося у Штутгарті у 1991 році.
“Гуцу та Щербо прийшли в кімнату, щоб порадіти тому, як склався змагальний день. Засиділися допізна. Ми повинні були лягати спати, і я попросила Віталика піти до себе в кімнату. Звичайно, може, він трохи і ліз до неї, але щоб мало місце насилля? Ні! Щоб у неї був стрес на тлі чогось подібного, такого теж не пам’ятаю”, – розповіла Торопова, яка зараз тренує збірну Киргизстану зі спортивної гімнастики.
Відкинув звинувачення на свою адресу й Рустам Шаріпов, який також є олімпійським чемпіоном Барселони та виступав за збірну України. “Я можу висловлюватися тільки щодо тих звинувачень, які адресовані на мою адресу, вони є неправдивими”, – заявив Шаріпов.
У його порядність вірить інша українська олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики – Лілія Подкопаєва. “Звинувачення на адресу Рустама практично у співучасті в злочині – абсурдні, знаючи, якої душі це людина. І мені складно зрозуміти, чому вони з’явилися саме зараз”, – написала Подкопаєва у Facebook.
А от триразова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Александра Райсман підтримала Гуцу та засудила Щербо. “Підтримую тебе, Тетяно, мені дуже шкода. Я спустошена. Віталій, ти огидний. Ті, хто дивився в іншу сторону, теж винні”, – написала американка.
Тетяна Гуцу є однією з найтитулованіших українських гімнасток. На Олімпіаді-1992 у Барселоні вона представляла об’єднану команду, сформовану із колишніх радянських спортсменів після розпаду СРСР. Проте, в індивідуальних змаганнях українці виступали під прапором України. Гуцу стала другою в історії нашої країни спортсменкою (після борця греко-римського стилю Олега Кучеренка), на честь яких на Олімпіаді пролунав Державний Гімн України. Це сталося після перемоги гімнастки у найпрестижнішому виді програми – багатоборстві.
Крім того, Гуцу на цій Олімпіаді виграла ще три нагороди – золото у командних змаганнях, срібло на брусах та бронзу у вільних вправах.
Після завершення кар’єри у 1993 році одеситка одразу емігрувала до США, де відкрила гімнастичну школу у місті Фрамунгтон, штаті Мічиган, якою керує й досі.
Віталій Щербо – єдиний в історії гімнаст, який виграв на Олімпіаді шість видів програми – він це зробив також на Іграх у Барселоні у 1992 році. Ще чотири бронзові нагороди здобув на Олімпіаді-1996, виступаючи за Білорусь. Після завершення кар’єри теж живе у США, де має дитячу гімнастичну школу в Лас-Вегасі.
Тетяна Гуцу вже заявила, що має намір дати справі хід та подати на Віталія Щербо до суду. Перспективи поки виглядають досить туманними, зважаючи на те, що можливі свідки інциденту – Шаріпов та Торопова, звинувачення відкидають.
Інші члени колишньої збірної СРСР, які можуть щось знати, розкидані по всьому світу, самі фігуранти скандалу живуть у США, а інцидент стався у Німеччині 26 років тому.
На адресу Тетяни Гуцу вже пролунали звинувачення у бажанні зашкодити конкуренту по бізнесу. Зокрема, на це натякнув екс-тренер збірної Білорусі зі спортивної гімнастики Віктор Дойлідов.
Водночас, варто зауважити, що звинувачення Гуцу у корисливих мотивах також виглядають досить сумнівно – українська гімнастка утримує школу в Мічигані, що на Середньому Заході США, а Щербо – на іншому кінці країни – у Лас-Вегасі, що у Неваді. Тож, яким чином вони можуть конкурувати, наразі, незрозуміло. Як і багато іншого у цій історії, зазначає автор публікації Дмитро Марценишин з «Експресо».