Унікальне добриво – з печі

Унікальне добриво – з печі

Найцінніший попіл – з бадилля картоплі та листяних і хвойних порід дерев

Попіл – мінеральний залишок, що утворюється при спалюванні різних органічних речовин. У першу чергу, це гарне калійно-фосфорне і вапняне добриво. Він містить 30 мінеральних компонентів та мікроелементів. Зокрема, калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, кремній, сірка, бор, марганець та інші. Склад попелу залежить від матеріалу, що спалюється. Попіл березових дров багатий калієм і фосфором (14 і 7%, відповідно), кальцієм (понад 30%). Цінний попіл дає бадилля картоплі, що містить понад 20% калію, до 8% фосфору і близько 32% вапна. Калієм і кальцієм дуже багатий попіл із соломи гречки і соняшника. Найменш цінним є попіл з торфу і кам’яного вугілля.

Підвищений вміст кальцію в попелі обумовлює його здатність до розкислення ґрунту. Найбільшу кількість сполук кальцію містить попіл деревних листяних і хвойних порід. Однак, не слід зневажати й спалюванням бур’янів, різнотрав’я – у такому попелі більше калію.

При внесенні попелу відбувається розкислення ґрунту, а одночасно – придушення патогенної мікрофлори, що віддає перевагу кислому середовищу для розвитку. Його також не полюбляють деякі шкідники, що можна успішно використовувати для безпечної боротьби з ними.

Внесення попелу позитивно вплине на капусту, томати, картоплю, огірки, коренеплоди. При пересадженнях кімнатних рослин корисно додати 2 столові ложки попелу на 1 кг ґрунту для улюблених гераней, фуксій, цикламенів.

Зазвичай попіл вносять у сухому вигляді при підготовці ґрунту до посадки рослин. Норми внесення залежать від кислотності і якості ґрунту та потреб вирощуваних культур. Зберігають попіл в сухому місці, тому що при намоканні він втрачає один з найцінніших компонентів – калій. Попіл гарної якості може служити заміною калійним добривам. Однак і намоклий попіл містить багато цінних речовин, його використовують при компостуванні або для внесення в рідкому вигляді. Можна додавати настій попелу в розчини мінеральних добрив для підживлень, але його не можна сполучати з розчинами органічних добрив.

Попіл у боротьбі зі шкідниками

Проти попелиці й гусениць на капусті. Настій готують напередодні обробки. Для цього 1 склянку попелу заливають 10 л холодної води, перемішують і залишають до ранку. Вранці знову перемішують і проціджують. Обприскують рослини до початку льоту метеликів (о 5-6 годині ранку), захоплюючи нижню частину листя. Обробки повторюють щодня.

Проти попелиці роблять відвар: 300 г попелу просівають, заливають водою й кип’ятять 20 хвилин. Дають відстоятися, відціджують, доводять до 10 л і використовують для обробки.

Проти борошнистої роси аґрусу. Для першого обприскування відро попелу кип’ятять у трьох відрах води протягом години, охолоджують, проціджують і потім використовують.

Для другого обприскування на 0,5 відра попелу беруть 2 відра води і кип’ятять 1 годину. Застосовують цей розчин після утворення зав’язі.

Проти личинок колорадського жука. Опудрювання личинок колорадського жука сухим попелом призводить до їхньої загибелі протягом 2-х діб.

Проти хрестоцвітних блішок. Ранкове обпилювання деревним попелом сходів капустяних культур з використанням сита відлякує шкідників.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *