В Україні «зубожіння» відправили у «підпілля», залишилася бідність

В Україні «зубожіння» відправили у «підпілля», залишилася бідність
Минули вибори і минула тема «зубожіння». А як нею смакували! Як політики шкодували «зубожілих» українців, розраховуючи на їхню прихильність! І як далеко не бідні українці розкручували цю тему в соцмережах! А ті, кому справді сутужно жити, мовчали.

Бідність нікуди не поділася. Чимало працюючих людей та пенсіонерів відчувають неабияку скруту. А ціни ростуть…

У владі говорять про необхідність збільшення прожиткового мінімуму. Але не все так просто. Гроші не намалюєш. А якщо запустити верстат, то шаленітиме інфляція.

На думку прем’єр-міністра Олексія Гончарука, щоб українцям встановити прожитковий мінімум на рівні 4 тисяч гривень, має значно зрости економіка. Мінімум на 33 відсотки. Лише тоді кожна людина, яка потребує допомоги від держави, отримала б достатньо грошей і не опинилася за межею бідності. Проте, як зазначив керівник уряду, в найближчі роки домогтися цього буде складно.

Наразі прожитковий мінімум для працездатних громадян складає 2027 гривень. До 1 грудня наступного року сума зросте до скромних 2189 гривень.

Хтозна, можливо, тему «зубожіння» розкручуватимуть і на майбутніх виборах…

На покращення рівня життя українців треба додатково 140-150 мільярдів гривень, кажуть у владі. Але ці гроші неможливо одразу знайти в бюджеті. Хоча на захмарні зарплати чиновникам та посадовцям знаходять.

Зараз більше 10 мільйонів українців живуть за межею бідності. Дехто має менше навіть нинішнього прожиткового мінімуму.

Слід зазначити, наші співвітчизники більше витрачають, ніж заробляють. Так, у другому кварталі цього року українці заробили 895,2 мільярди гривень, а витратили – 918,1 мільярд. У першому кварталі – 803,4 мільярди і 852,4 мільярди гривень, відповідно, повідомили у Держслужбі статистики. У квітні-червні сума витрат була більшою за доходи на 22,9 мільярдів, а в січні-березні – на 49 мільярдів. Тому можна вважати: заощадження українців цьогоріч стають меншими вже другий квартал.

Як відомо, значну частину своїх доходів українці витрачають на харчі. І, як це не прикро, чимало продуктів викидають на смітник. Узагалі, це світова проблема, повідомляє 24 канал.

В ООН підрахували: на планеті щороку виробляють приблизно 4 мільярди тонн продуктів харчування і цього мало б вистачити на всіх жителів планети. Але їжу розподіляють і використовують не раціонально. Тому третина, а це 1,3 мільярди тонн усіх вироблених продуктів харчування, ніколи не стає для когось їжею – опиняється на смітнику. Глобальна економіка втрачає через це щорічно приблизно трильйон доларів.

У ряді країн Заходу виробники, торговельні організації, заклади харчування, приватні особи віддають продукти, в яких збігає термін придатності, благодійним організаціям, а ті – людям, котрі цього потребують. А в Україні…

Торік українці «проїли» майже половину свого бюджету. За даними Держстату, в середньому одне домогосподарство витрачає 3332,29 гривень на їжу в місяць. І це при значно нижчому прожитковому мінімумі.

Водночас, в одній з найбідніших країн Європи, а саме такий статус має наша країна, щороку в смітник викидають майже 7 мільйонів (!) тонн придатних до споживання продуктів на загальну суму понад 5,5 мільярдів гривень. Благодійних організацій, на кшталт західних країн, в нашій державі, фактично, немає. Та й чи стануть ділитися з бідними українцями вітчизняні ресторани, супермаркети, виробники? У політиків, які вигадують всілякі флешмоби, це також не модна тема.

Тож наразі «зубожіння» (до пори, до часу?) відправили у «підпілля». Залишилася бідність, з якою борються всі українські уряди, і не можуть дати їй ради…

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *