Вакцину від сказу викидатимуть з літаків

Вакцину від сказу викидатимуть з літаків

У Держпродспоживслужбі людей просять не панікувати, якщо побачать, як щось падає з неба. Це – приманки для тварин, вони містять капсули з вакциною.

– Осіння кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу розпочнеться з 11 вересня. Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина, – запевняють в обласному управлінні Держпродспоживслужби. – Розкидатимуть вакцину над територією, де проживають дикі тварини, лише над лісами і полями, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, з врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації.

Ветеринари запевняють, не варто хвилювалися за своїх дітей чи за себе особисто, за домашніх тварин чи худобу.  Дітям варто роз’яснити, що вакцину не можна чіпати, якщо випадково знайдуть її в лісі чи на околиці села, не варто переставляти в інше місце, розламувати, куштувати. Варто наголосити, що категорично заборонено будь-яке інше використання кинутих з літака приманок з вакциною, незважаючи на те, що вона є цілком безпечною.

До слова,  сказ є одним з найнебезпечніших захворювань, які відомі людству, оскільки несе загрозу життю всіх теплокровних тварин, а також людини. Епізоотична ситуація в Україні та на Тернопільщині щодо сказу упродовж  багатьох років залишається напруженою. Так, у 2015 році було зареєстровано 56 випадків, у 2016 – 42 випадки, у 2017 – 41. Всі ці роки близько 50% захворілих тварин становили представники дикої фауни, в основному – червона лисиця. Саме ця тварина є головним резервуаром збудника сказу і його поширювачем в природі. ЇЇ роль ускладнюється тривалістю інкубаційного періоду, який  у лисиць може тривати до 15 – ти місяців, а також тим, що популяція лисиць, зокрема на території Тернопільської області, в рази перевищує максимально допустимі норми, а боротьба зі сказом  методом відстрілу лисиць не завжди приносить належний результат.  Саме тому для вирішення проблеми в Україні і  розпочалась кампанія з тотальної імунізації лисиць методом перорального задавання приманок з вакциною проти сказу. Таким чином вирішили проблему сказу на своїх територіях майже всі європейські країни – члени ЄС.

Віктор ПЕРЕШЛЮГА.

About The Author


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares