Валерій Залужний. Честь, пане Генерале! Дякуємо за Україну!

Валерій Залужний. Честь, пане Генерале! Дякуємо за Україну!

Про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного світ дізнався після 24 лютого 2022 року. Тоді й по-новому відкрила його для себе Україна. За понад 2,5 роки перебування на посаді він отримав прізвисько «залізний генерал» і без сумніву увійшов в українську історію.

Валерій Залужний командував українською армією в найкритичніший момент у нашій історії, коли росія почала повномасштабний наступ на Україну зі спробою захопити найбільші міста, у тому числі і столицю.

Повномасштабне вторгнення розпочалося через пів року після його призначення на посаду.

Як пише 24 канал, Валерій Залужний увійшов в історію як генерал, під командуванням якого наша держава дала відсіч у рази переважаючим силам росіян та завдала чимало поразок окупантам. Наші воїни захистили Київ, Чернігів, Суми, Харків, звільнили острів Зміїний, більшість окупованої території Харківщини, північ Донеччини, правобережжя Херсонщини і майже всі населені пункти Миколаївщини.

Тривалий час тема звільнення Валерія Залужного була джерелом для спекуляцій, однак ввечері 29 січня в українському інформаційному просторі почала з’являтися новина про те, що Головнокомандувача ЗСУ відправили у відставку. Тоді це не підтвердилося, однак впродовж наступних днів іноземна преса стверджувала, що це лише питання часу.

Увечері 8 лютого президент Володимир Зеленський зустрівся з Головкомом. Під час зустрічі вони обговорили бачення майбутнього ЗСУ та нових облич в керівному складі.

Водночас президент запропонував Залужному іншу посаду. Проте яку саме – поки невідомо. Однак ексголовком залишається в команді.
Пізніше у зверненні Зеленський оголосив офіційно про своє рішення. Валерія Залужного зняли з посади і натомість призначили Олександра Сирського, який командував Сухопутними військами ЗСУ.
Військова кар’єра: як став генералом

Після закінчення інституту в Одесі Залужний був: командиром взводу, командиром навчального взводу, командиром бойового взводу, командиром навчальної роти, командиром роти курсантів та командиром батальйону.

У 2007 році Залужного призначили на посаду начальника штабу – першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові.

У 2009 році – став командиром 51-ї окремої механізованої бригади та обіймав цю посаду до 2012 року.

У 2014 році – був призначений заступником командира сектора “С”, що формувався на Донеччині. З того часу Залужний керував майже всіма угрупованнями, які там утворювались.

У 2017 році – був начальником штабу як перший заступник командувача військ Оперативного командування “Захід”. Також 23 серпня отримав звання генерал-майора.

У 2018 році – став начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗС України як перший заступник командувача Об’єднаних сил.

У 2019 році (9 грудня) – був призначений командувачем Оперативного командування “Північ”.
У 2021 році (24 серпня) – став генерал-лейтенантом, а 4 березня 2022 – уже міг себе називати просто генерал.
27 липня 2021 року указом Президента України Валерій Залужний став Головнокомандувачем ЗСУ. Він – перший військовий такого рангу, який не пройшов школи радянського вишколу – себто орієнтований не на “совок”, а стандарти НАТО.

Залужний став першим Головнокомандувачем, який воював. До того ж разом зі солдатами (від 2014 року на Сході). Цікаво, що з багатьма зі своїх побратимів, як зазначив він в інтерв’ю, він інколи зідзвонюється, що однозначно свідчить про нього як товариську людину.

Боротьба з бюрократією

Від перших днів на посаді Головнокомандувача Залужний боровся з шаленою бюрократією, яка існувала в нашій армії. Власне, уже на третій день після підписання президентом указу, він прибув на Схід, зібрав усіх командирів та наказав їм залишити лише бойові документи.

«Я дав таку команду командирам військових частин прибрати всі папери. Тому вже казати про те, що хтось штучно створює цю “паперову” армію, вже немає. От я як головнокомандувач кажу: я наказав прибрати», – сказав він у інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.

Також наголосив, що від того моменту працює над тим, аби впровадити автоматизовану систему управління та масштабувати електронний документообіг

«Залужний мутить двіж»

За даними 24 Каналу, саме так звучить один з найбільш популярних щоденних запитів про Залужного у Google.

Саме так, майже 2 тисяч людей день у день вводять у пошуковику “Залужний мутить двіж”, аби послухати веселу пісню про Верховного Головнокомандувача та разом з тим насолодитися новими мемами за його участі.

Уже навіть з’явились футболки та інший одяг з генералом. Його щодня купляють не лише українці, а й люди по всьому світу. Водночас очевидно, що ми ще не раз радітимемо успіхам Головнокомандувача та усієї української армії, що йому підконтрольна.

До речі, останніми тижнями все більше розмов про потенційний контрнаступ ЗСУ, зокрема, – про звільнення Криму. Якщо це справді відбудеться – чи краще сказати “коли” – не варто знецінювати в цьому заслуги саме Валерія Залужного.

Нехай ні в кого не буде сумніві у тому, що внесок Головнокомандувача у перемогу України – чи не найбільший.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *