Варикозне роширення вен: що це за проблема та як її уникнути

Варикозне роширення вен: що це за проблема та як її уникнути

Варикоз є чи не найпоширенішою хворобою у світі. Варикозне розширення вен є дуже розповсюдженим захворюванням, але багато хто з нас нехтує першою появою пурпурової сіточки судин під шкірою на нозі або навіть першими рельєфними вузликами. Однак з віком до цієї проблеми слід ставитися більш уважно.

Вени – це кровоносні судини, що транспортують кров з усіх куточків людського тіла до його головного двигуна – серця. А рух цієї рідини лише в одному напрямку – вгору – забезпечують спеціальні клапани. І ось, коли стінки судин ослаблюються, зношуються та втрачають еластичність, клапани починають неякісно виконувати свою функцію та до крові потрапляють малесенькі кров’яні пухирці, через які в організмі людини і починаються проблеми.

Надмірна вага або вагітність, тривале сидіння в офісі та за кермом або робота, у процесі якої доводиться підіймати важкі речі – все це сприяє розвитку варикозу. А у жінок фактор ризику посилюється ще й гормональними змінами, менопаузою та ходінням на високих підборах.

Першими сигналами про те, що до здоров’я своїх ніг треба поставитися трохи серйозніше, є звична для багатьох важкість у ногах, набряклі щиколотки, а також свербіння навколо вен, зміна кольору шкіри та навіть легка кровотеча.

Що ж робити, аби допомогти організму та не допустити погіршення стану вен? Для початку медики радять ввести у своє життя регулярні фізичні вправи, аби кров не встигала застоюватися. Носити спеціальні компресійні панчохи, що допоможуть крові рухатися лише вгору. Та просто за нагодою підіймати ноги трохи вище, аби пришвидшити кровообіг.

Однак, у разі, якщо варикоз серйозно турбує, ви відчуваєте біль, маєте запалення або навіть дерматит чи невелику виразку, тоді вже необхідно скористатися допомогою лікарів. Наразі існує безліч процедур, завдяки яким пошкоджену вену можна склеїти, запаяти або навіть видалити проблемний фрагмент за призначенням спеціаліста. Але, щоб не довелося цього робити, краще підтримувати себе у формі, контролювати вагу, додати до раціону продукти з великою кількістю клітковини, зменшити кількість солі, яку ви споживаєте, та регулярно змінювати положення ніг протягом дня.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *