Вчені вперше пересадили свиням легені “з пробірки”, – дослідження

Вчені вперше пересадили свиням легені “з пробірки”, – дослідження
Біологам з Техаського університету вперше вдалося пересадити свині легені, вирощені в лабораторних умовах, – пише Еспресо.

Дослідження опубліковане в журналі Science Translational Medicine.

“Неможливість створити проникні мікросудинні мережі, здатні підтримувати виживання тканин і без протікання витримувати фізіологічні рівні тиску залишається фундаментальною проблемою тканинної інженерії”, – пишуть Джоан Ніколс (Joan Nichols) і її колеги.

Вчені взяли за основу штучних легенів білковий матрикс свиней. З нього видалили всі клітини, помістили в живильний розчин і додали клітини свиней, яким в майбутньому планувалося пересадити орган. Через два тижні трансплантовані штучні легені утворили судинну мережу, а сам орган сформувався приблизно за місяць.

Метою дослідження була сама технологія вирощування легень і їх поведінка в перші години після трансплантації, тому свиней присипляли через різні періоди, аналізуючи стан пересаджених органів.

Ні в однієї з них не розвинулося жодних реакцій, що виникають при відторгненні, рівень кисню залишався в межах норми. Одна зі свиней була приспана два місяці після трансплантації, і очікуються ще більш тривалі спостереження за такими “пацієнтами”.

Відзначається, що з таким кроком перспектива створення біоінженерних органів і тканин для пересадки хворим стала помітно ближче. Самі автори роботи вважають, що вже через 5-10 років методика вирощування людських легенів для трансплантації почне застосовуватися в лікарнях.

“Це зайняло багато часу і 15 років досліджень, щоб довести нас сюди, наша команда зробила щось неймовірне зі сміховинно малим бюджетом і на диво відданою групою людей”, – каже Ніколс.

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus – рибки з печер Мексики і півдня США – сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

 Джерело: Еспресо.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *