Вчителька із Струсова довела, відкрити художній талант можна і на пенсії (ФОТО)

Наталя Благодарська із села Струсів, що на Теребовлянщині, все життя навчала дітей. Однак, вийшовши на пенсію, замість хатніх справ взялася за пензель. Як наважитися змінити своє життя, від чого рятує творчість і де черпати натхнення, пані Наталя поділилася із «Нашим ДНЕМ».

Наталя Благодарська почала малювати приблизно два роки тому. У такий спосіб спробувала побороти хвилювання, відчай і депресію.

– Моя донька тоді важко захворіла, – розповідає жінка. Я дуже переживала за неї, і щоб якось опанувати емоції, вирішила зайняти себе чимось. Взялася за пензлик та фарби. Щоб опанувати техніку малювання, переглянула безліч уроків в Інтернеті. Досі пам’ятаю свою першу картину. Це був букет ромашок. Чомусь мені захотілося намалювати саме їх. Від малювання ставало легше, з’являлася надія, що все буде добре. Мене заспокоював творчий процес, і я відчула, що мені це подобається.

Як виявилося, потяг до малювання передався пані Наталі у спадок. Картини та ікони малював брат її тата.

– У Струсові знайдеться багато його робіт. Нам він теж подарував одну – картина досі висить у хаті, – пригадує жінка. –  Мій батько теж малював іноді. Я любила спостерігати за його роботою. Він мріяв про те, як вийде на пенсію і повністю присвятить себе живопису. Адже йому завжди не вистачало на це часу. На жаль, він рано помер. Можна сказати, я зараз здійснюю його мрію.

У колекції Наталі Благодарської більше 200 робіт. Жінка дуже любить малювати пейзажі та квіти. Зізнається, їй подобається передавати барви, гру кольорів, створювати композицію.

– На роботу над одним полотном йде тиждень, – розповідає жінка. – Це стосується самого лише процесу малювання. А перед цим я кілька днів виношую ідею, обдумую, з чого почати працю, які використати кольори тощо. Є періоди художнього затишшя, коли доводиться чекати натхнення. Бувало, довго не торкаюся фарб, а тоді раптом побачу щось цікаве, отримаю нові враження – от інтерес до творчості і повертається.

На одній з улюблених картин пані Наталі зображений вечірній парк, лавочка і ліхтар.

– Ця робота мені дуже подобається, – каже вона. – Вона найбільш близька мені за настроєм. Малювала картину для подруги по роботі, зараз вона зберігається в неї вдома.  Це полотно я створювала мастихіном під впливом творчості сучасного українського художника Леоніда Афремова. Я спробувала відтворити його техніку і відчула – це моє. Люблю малювати мастихіном. Фарба наноситься безліччю швидких штрихів, в кожен з яких треба вкласти емоції.

Сьогодні пані Наталя хворіє і їй важко тримати пензель у руках. Але щиро вірить, що недуга відступить і вона зможе повернутися до свого улюбленого заняття.

– Для мене це набагато більше, ніж просто хобі, – зізнається жінка. – Це мій засіб самовираження, реалізації в житті. Поряд з домашніми клопотами я знаходжу час для малювання. І мені це приносить позитивні емоції, дає стимул розвиватися, працювати над собою, щодня пізнавати щось нове. Це чудово, якщо у такому віці, як я, людина може знайти себе у творчості, відшукати захоплення до душі. Не бійтеся пробувати щось нове, експериментувати, адже життя дає нам мільйони можливостей – не загубіть свій шанс!

  • 1307201818
  • 1307201815
  • 1307201814

Максим СКАСКІВ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *