Від плям врятує сода

Від плям врятує сода

Ця речовина не тільки відновлює білизну речей, а також допомагає закріпити колір і усунути запахи, не ушкоджуючи при цьому тканини.

Харчова сода – чудовий натуральний мийний засіб, який ще й дезодорує. Вона використовується в пранні для догляду за одягом і дозволяє м’яко усунути забруднення та навіть стійкі плями. Харчова сода також допомагає пом’якшити тканину, підсилити ефект мийного засобу, зберегти білий колір одягу і підтримувати чистоту пральної машини. Використовуючи харчову соду замість мийного засобу, ми допомагаємо захистити навколишнє середовище. Адже в пральних порошках містяться агресивні миючі компоненти, які можуть завдати шкоди планеті.

Одяг стає білішим

Харчова сода пом’якшує воду під час прання одягу. Вона також сприяє утворенню великої кількості піни. У свою чергу, це допомагає збалансувати рівень рН води в пральній машини. Таким чином, одяг стає білішим та чистішим. Чи знаєте ви, що це відмінний натуральний кондиціонер для тканини? Додайте всього пів чашки соди під час циклу ополіскування одягу. Плями на вашому одязі, навіть застарілі, теж можна вивести за допомогою соди. Якщо перед пранням замочити одяг у холодній воді з содою, кольори залишаться яскравими, а білі тканини не пожовкнуть.

Позбавить поганого запаху

Якщо ви прагнете видалити неприємний запах з одягу, спробуйте замочити одяг у розчині соди на ніч. Цей спосіб прекрасно працює для рушників і інших предметів одягу, якщо вони просочені димом, затхлістю або потом. Візьміть 1 склянку харчової соди (200 г), 4 літри води. У великому тазу змішайте обидва інгредієнти. Покладіть туди одяг, щоб він рівномірно просочився розчином. За необхідності, налийте ще води. Залишіть речі в розчині соди на ніч і наступного дня періть.

Згодиться і для пральної машини

Додайте пів склянки харчової соди в машину, коли вона повністю заповнена водою, щоб засіб розчинився. Після цього, продовжуйте прання. Якщо ви прагнете швидко відбілити білизну, можна додати цілу склянку. Для того, щоб підсилити властивості соди можна додати ще й оцет. Одна склянка білого оцту підсилить дезодоруючий ефект бікарбонату натрію.

Як видалити плями?

Можна також використовувати харчову соду як натуральний плямовивідник навіть для дуже делікатних тканин. Візьміть столову ложку харчової соди (10 г) та розбавте водою, щоб вийшла густа паста. Також можна використовувати перекис водню або оцет замість води. Ця паста ідеально видалить плями від олії, жиру, бруду, продуктів харчування.

Просто нанесіть її на пляму і трохи потріть. Переконайтеся, що вона покрила плями повністю, особливо краї. Залишіть на 15 хвилин. Якщо пляма знаходиться на стійкій тканині, ви можете потерти її за допомогою старої зубної щітки. Тонкі тканини, як шовк або атлас, краще не терти, бо це може пошкодити їх. Сполосніть одяг у теплій воді, щоб видалити бруд і соду.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares