
У четвер, 19 червня, відбувся новий обмін полоненими. Додому повернулися воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби тощо.
Це черговий етап великого обміну полоненими у категорії “тяжкохворі і поранені”.
«Кожен звільнений має важкі медичні діагнози та хвороби внаслідок поранень та перебування у полоні. У багатьох значна втрата ваги, дистрофія, виразки, проблеми із зором, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні хвороби та проблеми з травленням», – розповіли у ДПСУ.
Більшість зі звільнених з полону цього разу перебувала в полоні з 2022 року.
«Є ті, хто перебував у полоні, з перших місяців повномасштабного вторгнення – тобто понад три роки! Найстаршому звільненому – 63 роки», – розповів омбудсман Дмитро Лубінець.
Також додому повертається український захисник, у якого 19 червня день народження. Захиснику виповнилося 45 років.
Захисники воювали на Донеччині, Запоріжжі, Луганщині, Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, Київщині.
Це представники Військово-морських Сил, Десантно-штурмових військ, Сил Територіальної оборони, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
«Працюємо над поверненням наших людей. Дякую всім, хто допомагає робити ці обміни можливими. Наша мета – звільнити кожного й кожну», – написав президент Зеленський. Як додали у Коордштабу, усі визволені представники рядового та сержантського складу. Значна частина із них потрапила в полон під час оборони Маріуполя.