Як приготувати
Відвар отримують при кип’ятінні або недовгому варінні на повільному вогні будь якої лікувальної трави. В настояний відвар (за час, поки він вистигає) переходять цілющі властивості цих рослин. Його не потрібно змивати з волосся водою. Зберігати готовий відвар слід не більше 3 днів.
Для жирного волосся
Чудово підійде відвар з дубової кори, шавлії, кропиви, листя кульбаби, м’яти, суцвіть календули.
Для сухого волосся
Приготуйте пом’якшувальний відвар з аптечної ромашки (для світлого волосся), липового цвіту, чебрецю, хвоща польового.
Проти випадіння волосся
Найефективніший засіб – відвар з лопуха. Можна використовувати всю рослину – від коренів до листя. Дуже дієвий засіб – відвар з кропиви, плюща звичайного, деревію. Особливою славою користуються відвари з червоного перцю, чебрецю і кореня лепехи, березових бруньок, насіння льону.
Суміш від випадіння волосся: приготуйте відвар із 3 cт. л. суцвіття ромашки, 3 cт. л. подрібненого лаврового листа, 100 мл води. Для кращого ефекту втирайте засіб у корені волосся, не змивайте. Повторюйте 2 рази на тиждень.
Також рекомендують втирати у шкіру голови проціджений відвар потовченого листя розмарину. Відвар готують із 2 ч. л. листя розмарину і 300 мл води.
Для зміцнення і росту волосся
Прекрасно зміцнюють і живлять відвари: березового листя, мати-й-мачухи, календули, кропиви, бадилля моркви, звіробою, кореня лепехи, плюща, трави братків, череди, трави вересу, петрушки.
Суміш для зміцнення волосся: приготуйте відвар із 1 ст. л. листя кропиви, квіток ромашки аптечної, чебрецю, липового цвіту, шавлії.
Для боротьби з лупою
Відвар кори верби і кореня лопуха в рівних співвідношеннях, відвар цибулиння, кропиви.
Проти ламкості волосся
Відвар з ромашки (для світлого волосся), кульбаби, кропиви, липового цвіту, чебрецю.