При народженні дитини кожна родина Тернопільщини отримає “пакунок малюка” (ФОТО)

При народженні дитини кожна родина Тернопільщини отримає “пакунок малюка” (ФОТО)

Вже з 1 вересня породіллі Тернопільщини отримуватимуть приємний бонус від держави – “пакунок малюка”. А з 1 січня наступного року зможуть скористатися послугами муніципальної няні. Що покладуть до бейбі-боксів та як оплачуватимуться послуги няні? Про це розповів голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Що таке “пакунок малюка” і з чого він складається?

Допомога “пакунок малюка” є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям.  Як розповів голова облради, у пакунку лежатимуть найнеобхідніші речі для немовляти. Зокрема, пелюшки, сорочечки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдра, матрац, термометр, соска, пляшечка, олійка та присипка. Також там міститимуться друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям.

“У світі їх називають “бейбі-бокс”, у нас – “пакунок малюка”. Він буде додатковою послугою до грошових виплат при народженні дитини. До речі, коробку з-під речей можна буде використовувати як люльку для малюка. Соромитися цього не треба. Така практика поширена в європейських країнах”, – зазначив Віктор Овчарук.

До речі, перші бейбі-бокси почали видавати в 1938 році у Фінляндії. Сьогодні такі пакунки для новонароджених отримають породіллі у Шотландії, Великобританії, Ірландії, Канади, Індії та Південної Африки.

Кому видаватимуть “пакунки” і як їх отримати?

Допомога “пакунок малюка” надаватиметься на кожну новонароджену дитину незалежно від матеріального стану родини та кількості дітей, відзначає Віктор Овчарук.

“Тобто, якщо жінка народить двійню чи трійню, їй видадуть два або три пакунки відповідно.  Щоб отримати бейбі-бокс не треба збирати спеціальні довідки. Пакунки видаватимуть безпосередньо у пологовому будинку під час виписки разом зі свідоцтвом про народження”, –  розповів голова облради.

Проте, як він зауважує, щоб отримати “пакунок малюка”, майбутня мама має стати на облік до лікаря та регулярно проходити медогляди.

У разі відсутності батьків  коробку із речами для новонароджених видаватимуть родичам чи патронатним вихователям. Право на отримання допомоги “пакунок малюка” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України.

У скільки обійдеться “бейбі-бокс”?

Для породіль бейбі-бокси видаватимуть безкоштовно, однак для держави один пакунок обійдеться приблизно у 5 тисяч гривень. Відповідно до статистичних даних, торік на Тернопільщині народилося 9289 немовлят.

“Купівля бейбі-боксів відбуватиметься через систему Prozorro. На дитячих пакунках не економитимемо, а в разі необхідності будемо купувати із запасом”, – коментує Віктор Овчарук.

“Муніципальна няня” для тернопільських діток

Ще одним кроком держави на зустріч новоспеченим батькам є запровадження послуги “муніципальної няні”. Скористатися послугами зможуть мами й тати дітей віком до трьох років.

Запровадження цього проекту дозволить батькам зменшити витрати на послуги няні для дитини, зазначає Віктор Овчарук. Зокрема, держава повертатиме батькам гроші за послуги няні у розмірі прожиткового мінімуму.

“Наразі це 1 492 гривні на місяць, і з підняттям прожиткового мінімуму ця сума зростатиме. У такий спосіб держава прагне підтримати багатодітні родини та сім’ї, члени яких хочуть якнайскоріше вийти на роботу. Водночас цей проект дозволить легалізувати працю нянь та створити додаткові робочі місця”, – розповів голова облради.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *