«Віримо, надіємось, любимо»: меценати Тернопільщини допомагають хворим дітям

«Віримо, надіємось, любимо»: меценати Тернопільщини допомагають хворим дітям

Нещодавно у рамках проекту «Людина року – Меценат року» підвели підсумки завершальної програми у 2023 році – «Віримо.  Надіємось.  Любимо… (Діти)». 

Цьогоріч, попри складнощі війни, це вже третя благодійна ініціатива у межах проекту «Людина року – Меценат року». У квітні автор ідеї Сергій Бачинський представляв програму «Зірка мецената». У липні гуманітарно-соціальний форум «Благодар» також об’єднав місцевих благодійників та небайдужих вихідців з нашого краю, людей, які навіть у час війни допомагають дітям з важкими недугами, а під час круглого столу було подано звіт щодо зібраних коштів та їх спрямування.

 Власне, благодійний проект «Людина року – Меценат року» на Тернопільщині та за її межами, діє ось уже впродовж 12 років.  Головною метою є допомога важкохворим дітям, насамперед з онкологічними недугами та маленьким пацієнтам з вадами серця. Від початку задуму цього благодійного проекту допомога є  адресною – конкретній дитині для лікування чи реабілітації.

 Автор ідеї та координатор проекту Сергій Бачинський. Поштовхом до благодійної діяльності стала особиста трагедія у сім’ї Сергія. Коли у 2011 році в нього народився важкохворий син і почалися довгі роки боротьби за життя і здоров’я хлопчика. З’явилося розуміння, як важливо вчасно допомогти, простягнути тоненьку ниточку надії тим, хто сподівається на диво. Адже на лікування важкохворих дітей  потрібні великі кошти, яких у сім’ях зазвичай немає. 

На жаль, у травні минулого року сина Сергія, Адамчика, не стало. Та попри власний біль Сергій Бачинський продовжує проект. А також невтомно шукає благодійників, які готові посприяти коштами, поділитися теплом і милосердям, аби допомогти повернути здоров’я чи зберегти життя малюкам. 

Нещодавно у рамках проекту «Людина року – Меценат року» підвели підсумки третьої, завершальної програми у 2023 році. Її назва щира і добра, як і справи та серця тих, хто долучається до порятунку важкохворих малят – «Віримо.  Надіємось.  Любимо… (Діти)». 

Сергій  Бачинський зауважив, що в рамках цієї  програми вдалося зібрати 204 тисячі гривень. Меценатські кошти були розподілені між родинами Гнатів, Кардаш, Бойчук, Цюняк, де є важкохворі діти. А також частково передані на потреби Тернопільської  обласної дитячої клінічної лікарні. Медики цього закладу рятують життя та повертають здоров’я і місцевим малятам, і маленьким пацієнтам з числа внутрішньо переміщених осіб.

 – А загалом у цьому році було акумульовано меценатським проектом  і передано  на лікування важкохворих діток близько 600 тисяч гривень, – каже Сергій Бачинський. 

– Бог допомагає тим, хто допомагає іншим, – зауважив отець Григорій із Свято-Троїцького духовного центру на честь Данила Галицького, підкреслюючи важливу роль меценатства, особливо, коли це стосуються найбільш незахищених – хворих дітей. 

Свою думку про доцільність меценатського руху для допомоги родинам із важкохворими дітьми, довіру до проекту «Людина року – меценат року» в час війни висловили і партнери проекту. Зокрема, директорка ФГ «Калина Лошнівська», депутатка обласної ради Алла Стечишин, директор фермерського господарства із с. Застав’є Великогаївської громади Анатолій Бучинський, голова «Ліги підприємців Тернопільщини» Михайло Ратушняк, директор ТОВ «Білий берег» Роман Кардашевський, заступник медичного директора з поліклінічної роботи обласної дитячої клінічної лікарні Тарас Пилипчук, настоятель Свято-Троїцького духовного центру Миколай Зінкевич, отець Григорій, інші.   

До речі, за час дії благодійного проекту вдалося залучити 177 підприємств і підприємців Тернопільщини. Фінансову допомогу отримали майже 50 родин з важкохворими дітьми. 

– Від щирого серця дякую усім, хто в такий непростий час простягає руку допомоги іншим. Це особливо зворушливо, адже йдеться про хворих діток, на лікування чи реабілітацію яких потрібні чималі кошти, а батькам часто не під силу їх зібрати, – каже Сергій Бачинський.  

Постійними партнерами проекту є ТОВ «Збаразький КХП» (Олександр Шпак), ТОВ «Сім-Сім» (Дмитро Симко), ТОВ «Екор ТЗ» (Володимир Діденко), ТОВ  «Ант» (Михайло Ратушняк), «Івачівські ковбаси» (Наталія Федорів), «Детективне агентство «Холмс» (Анна Мокрицька), ВАТ «Тернопільобленерго» (Ігор Юхимець), «Територія взуття» (Неля Хоміцька), ТОВ «Продлюкс» (Петро Ландяк), «Підручники посібники» (Ярослав Гринчишин), ПП «Продекспорт» (Степан Рубай), ресторатор Ігор Парій, ТОВ «Авакс Проф» (Наталія Грохола), ТОВ  «Юсп Крафт» (Юрій Дума), «Надзруччя-Сервіс» (Юлія Гуменюк), ТОВ  «Добробуд»(Василь Кікінежді), директор ФГ «Вікторія-92» Олександр Пеляк, директор ТОВ «Агро-млин» Богдан Олійник, інші аграрії краю. 

Інформаційним партнером проекту з перших днів його діяльності є видання «Наш ДЕНЬ», nday.te.ua.

І на закінчення. Можливо, у час війни, не всі можуть зробити значний матеріальний внесок для допомоги важкохворим дітям. Але хтось сказав геніальну фразу: маленькі дії значно важливіші за великі наміри. Пам’ятаймо…

Зіна КУШНІРУК.  

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *