Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що з 01.07.2018 року розпочато експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема, комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті.
Наказом Мінфіну від 26.03.2019 №121 затверджено Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті.
До переліку увійшли новітні моделі, призначені для реєстрації розрахункових операцій, які представлені семи вітчизняними компаніями та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена Державною фіскальною службою України. Новітні моделі згідно з переліком включено до Державного реєстру РРО (наказ ДФС України від 26.03.2019 №247).
В основу системи «E-Receipt (e-Чек) електронний чек» покладено принцип обов’язкової он-лайн фіскалізації чеків на сервері ДФС. Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватись для реєстрації розрахункових операцій, є безкоштовною для користувачів.
Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у Електронному кабінеті.
Експериментальний проект триватиме до 31 грудня 2019 року.
З Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, що включає новітні моделі, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 26.03.2019 №247, можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/320822.html.
Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.