Власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 400 тис. грн

Власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 400 тис. грн

Протягом січня-лютого цього року до місцевих бюджетів області надійшло 400 тис. грн транспортного податку. Це перевищило минулорічні надходження за аналогічний період на 61 тис. грн цього майнового платежу.

З усієї суми надходжень майже 345,3 тис. грн податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 55,5 тис. грн транспортного платежу. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році – 2512500 грн).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші.

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *