Вперше у Тернополі – ляльковий фестиваль

Вперше у Тернополі – ляльковий фестиваль

У файне місто привезли іграшки з Севастополя і Луганська

DSC_0819

Тернопіль на два дні занурився в атмосферу дитинства і казок. З нагоди Міжнародного свята лялькаря у місті вперше відбувся  фестиваль ляльок. Організували його працівники міської бібліотеки-музею національної іграшки, щоб відродити українські традиції і прищепити любов до них дітям.  Майстри з усієї України приїхали до Тернополя, аби представити свої роботи та поділитися досвідом.

Відкривали фестиваль в Українському домі «Перемога». Там проводили майстер-класи та представляли оригінальні творіння рук. Наступного дня усі події відбувалися у бібліотеці-музеї національної іграшки, за адресою Стуса, 4. Тут презентували півтори сотні ляльок, які надіслали майстри з різних куточків України.

DSC_0907

Напередодні бібліотекарі оголосили конкурс «Найкраща авторська іграшка».

– До нас надійшло 86  заявок з усієї України, – розповідає координатор заходу Ірина Мацко. –  Ми не сподівалися, що у такий непростий час відгукнеться стільки людей. Майстри надіслали близько 150 своїх робіт. Це і дорослі, і діти. У нас є ляльки з Кривого Рогу, Полтави, Маріуполя, Севастополя, Житомира, Галича, Луганщини, Чернігівщини,Черкащини… Ці роботи втілюють особливості та традиції своїх регіонів.

DSC_0812

Гостям фестивалю було на що подивитися. Такої величезної кількості різноманітних ляльок в одній кімнаті, мабуть,  досі не бачили ані діти, ні дорослі. До того ж, усі охочі могли взяти участь в майстер-класах або ж випитати у у мисткинь їхні професійні таємниці.

Фестиваль ляльок у Тернополі показав, що українки чи не найкращі майстрині у світі. Їх безмежній фантазії, направду, немає рівних. Ляльки ліплені, шиті, мотані, в’язані.  Із тканини, кераміки, глини, соломи і навіть гречки. Кожна справжнісінький витвір мистецтва.

DSC_0807

– Завдяки цьому фестивалю  музей поповнив свої фонди, напевно, утричі, –  каже завідувач бібліотеки-музею національної іграшки Любов Володарська. –  Багато майстрів подарували нам свої вироби. До прикладу, майстриня з Севастополя Катерина Лавронова подарувала нашому музею колекцію ігрових ляльок.

Найкращу ляльку-мотанку виготовила Надія Волощук із Кременця.  Вона представила на конкурс три ляльки та домовичків. Одна з них «Масляна» стала кращою у номінації «Лялька-мотанка».

DSC_0805

– Вона така красива, зимова, багата молодичка з віником, – каже майстриня. – В українців віник вважається  родинним оберегом. Саме ним вимітали  весь негатив із будинку. Зробила ляльку за тиждень на одному диханні. Всі деталі виготовляла вручну. Найскладніше робити обличчя, адже це найголовніша деталь в образі іграшки.

DSC_0804

Майстриня з Києва Олена Терехова привезла своїх ляльок на фестиваль особисто. ЇЇ іграшки чи не найбільше привертали увагу. Яскраві і великі, вони уважно «спостерігали» за гостями і навіть допомагали виконувати бажання.

Лідія Лапка спеціально до фестивалю створила відразу чотирьох ляльок, які символізують пори року. Зізнається, не раз доводилося засинати після півночі, аби виготовити цих панянок.

DSC_0052

Тетяна Мінченко приїхала із своїми творіннями з Дніпродзержинська. Зізнається, багато людей відмовляли її їхати до Тернополя і лякали бандерівцями. Однак жінка не злякалася і – рада. Адже  її дуже сподобалось наше місто, тому влітку планує приїхати сюди ще раз.

– Я дуже вдячна організаторам фестивалю за таке чудове дійство, – каже пані Тетяна. –  У нашому місті поки що таких заходів немає. Із Тернополя я везу багато сувенірів, корисних дрібничок, яскраві враження та цікаві знайомства.

DSC_0009

Чи стане фестиваль ляльок в Тернополі традиційним, організатори поки що не знають. Однак цьогорічне дійство показало, що такі заходи надзвичайно потрібні нашому місті.

 

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *