Як на Західній Україні будують сучасні спортивні поля

Як на Західній Україні будують сучасні спортивні поля
На Західній Україні впродовж останніх років у селах, ОТГ, містах та районах почали активно відроджувати масовий футбол шляхом відновлення і побудови спортивної інфраструктури. 

У яких громадах відкрились зразкові майданчики, скільки довелось вкласти фінансових ресурсів та який отримали результат – читайте нижче, – пише БРІЗ.

Прикарпаття

Школярі невеликого села Угринів, що поряд з Івано-Франківськом, довгий час ганяли м’яча де-небудь. Сільська рада не мала ресурсів на будівництво нового поля, тому довелось трохи почекати. Збудували його уже в 2018 році, а відкрили в “День першого дзвоника”. Нове поле будували спільними зусиллями громади та влади. Написали проект і відправили до Мінрегіону. Там його погодили та виділили частину суми від вартості поля, а решту коштів профінансував місцевий бюджет.

За словами сільського голови Мирослава Вівчаренка, в результаті отримали сучасний стадіон від “ТОВ “ФФУ Продакшн” – українського заводу з виробництва штучних полів за технологією Polytan, провідного німецького виробника штучного покриття.

Тернопільщина

Ця область також не пасе задніх в оновленні спортивної інфраструктури. Тільки у 2018 році в області запланували будівництво 11-ти штучних полів. Один з них знаходиться у Великій Березовиці. Ініціатором побудови майданчика ще в 2017 році виступив сільський голова Костюк Ілля-Михайло, а депутати його підтримали. Так почали готувати проектну документацію і стали учасниками державної програми зі співфінансування.

Як зазначив Ілля – Михайло Ігорович, будувати вирішили біля школи, бо діти не мали як такого місця для занять спортом. Тут було старе ґрунтове поле.

“Зараз на майданчику займаються школярі, в позаурочний час грають діти з безкоштовної футбольної секції для соціально незабезпечених, та й старші селяни часто ганяють м’яча на новому полі”, – розповів голова.

Місцеві тішаться майданчику, а голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначає, що оновлюючи інфраструктуру в селах, привчають дітей більше любити спорт та частіше відкладати гаджети з рук.

Закарпаття 

Найбільша ужгородська школа І-ІІІ ступенів №8 тривалий час потребувала оновлення спортивної інфраструктури. Змінити ситуацію вдалось у 2018 році з відкриттям нового стадіону.

Самостійно оплатити вартість його будівництва Ужгород не міг, тому взяв участь в державній програмі “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”.
Загальна сума нового стадіону склала 1,6 мільйона гривень. Виплату частини цих коштів взяла на себе держава.

Зараз на новому полі займаються команди ДЮСШ та проводять товариські матчі.

Рівненщина

Протягом 2018 року декілька сіл та селищ області також отримали нові міні-поля. Так у Дубно, Рокитному та Володимирці вже й не хочуть пригадувати, як то ганяти м’яча поміж калюж і забивати його у ворота без сітки. Тепер тут все оновили. Замість витоптаної і випаленої сонцем трави постелили штучне покриття, є розмітка та огорожа. Місцеві команди на цих полях сміливо влаштовують матчі між селами, а в школярів навесні та восени проходять заняття з фізкультури.

Поле кожній громаді

Отримати фінансування на побудову штучного поля може кожна громада. Для цього треба стати учасником державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”, за якою половину коштів виділяє держава, а іншу половину – органи місцевого самоврядування.

Селища, райони та ОТГ мають подати проект в обласну державну адміністрацію, а вже та направляє увесь перелік по області в Мінрегіон, де і затверджується встановлення нового майданчика. Ця програма діє за підтримки ФФУ. Спільними зусиллями з громадами вони планують побудувати близько двох тисяч штучних полів на території всієї України до 2020 року.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *